Zavrieť

Porady

Spotrebná daň z minerálneho oleja a daňové priznanie k tomu :S

Ahojte, mám malinký problém. Pracujem v účt. kancelárii a jedna spoločnosť sa bude zaoberať s distribúciou a predajom minerálneho oleja (či PHM, neviem presne, lebo faktúry ani nič som ešte nevidela). Konateľ vraví, že všetky povolenia ... majú k tomu. V takomto prípade by som mala povinnosť podať aj DP k spotrebnej dani z min. oleja však?
Nie je medzi Vami niekto, kto by mal s tým skúsenosti? Formulár som už videla, ale že kde presne hľadať údaje do tohto formulára neviem presne. Bola by som rada, keby ste mi mohli trošku pomôcť!
Veľmi pekne ďakujem vopred!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    Na to, čo si tu popísala, nedá sa odpovedať. Akú registráciu má zmienená spoločnosť, odkiaľ a od koho bude odoberať minerálne oleje? Bude nadobúdať minerálne oleje v pozastavení dane alebo už v daňovom voľnom obehu?
    Pozri zákon č. 98/2004 Z. z. o spotrebnej dani z minerálneho oleja.
    Pozri aj:
    http://www.mfsr.sk/Default.aspx?CatID=9454
    sissy87 Prepáčte, že len teraz reagujem.
    Takže predmetná firma sa bude zaoberať kúpou a predajom motorovej nafty (kód: 27 10 1941). Je oprávnený príjemca motorovej nafty, naftu budú dovážať z Česka. Bude nadobúdať mot. naftu v pozastavení dane. Potom má povolenie ako predajca pohonných hmôt. Má povolenie aj na distribúciu mot. nafty (takže bude predávať naftu konečnému spotrebiteľovi tu na Slovensku, v daňovom voľnom obehu). Ďakujem Vám vopred za ďalšie rady.
    Excise Duty Kedže ide o oprávneného príjemcu, vzniká mu daňová povinnosť podľa ustanovenia §12 ods. 1 písm. c) zákona č. 98/2004 Z. z. dňom prijatia minerálneho oleja. To nastáva potvrdením elektronického sprievodného dokumentu.

    Spotrebná daň z minerálneho oleja a daňové priznanie k tomu :S

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.