Zavrieť

Porady

auto FO do najmu PO

ahojte,pisem k vam po prvykrat (nakolko vacsinou reagujem v inom bloku), no verim, ze rovnako aj vy mi pomozete..
takze tu je moj problem - pred 3 tyzdnami som kupila auto ako FO, ale po dohode s vedenim som toto auto dala do najmu nasej institucii (mam najomnu zmluvu so vsetkymi podrobnostami) ALE znama ma upozornila, ze musim mat zaplatenu cestnu dan, ked chcem dat auto ako FO do najmu PO, v kt. pracujem..
ako mam vlastne postupovat - mala byt ta dan zaplatena a co vsetko som mala este vykonat?
vopred srdecna vdaka..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    stanicapap je offline (nepripojený) stanicapap

    stanicapap
    neviem, ci nie som MIMO TEMY,ked nikto neodpisuje.. prosim, ak ma niekto skusenosti, poradte...teda, ak nie som trosicku "out"

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    cestnú daň by mala zaplatiť PO, pretože PO bude využívať auto na podnikanie, tebe bude plynúť príjem len z prenájmu hnut.majetku, ktorý si potom podľa výšky zdaníš.

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    Do 15 dní od 1. použitia voziodla na podnikanie (§89 a 90 Zákona 582/2004 Z.z. o miestnych daniach a poplatkoch). Za oneskorené podanie DP k dani z mot. vozidiel je pokuta 2000 Sk, ak ste to nestihli v termíne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.