Zavrieť

Porady

Nesprávny údaj o prijímateľovi 2%

Už ste sa niekto stretli s uvedením nesprávneho údaju (IČO) o prijímateľovi 2 % dane? V zákone je napísané, že ak sa uvedie nesprávny údaj o prijímateľovi, daňový úrad nepoukáže 2 % dane. Neviete ako posiela daňový úrad prijímateľovi 2%? Sumárne za všetkých, ktorí uviedli daného prijímateľa alebo každú jednu sumu pošlú samostatne. Prijímateľ vie od koho dostal 2%. Ďakujem
Naposledy upravil kajab : 01.04.14 at 20:24
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Prijímateľ nevie - od koho dostal. Voľakedy sa to dalo identifikovať aspoň podľa jednotlivých DU .. teraz ani to nie - sú to rôzne sumy (možno je to podľa tých DU, alebo podľa dátumu spracovania - len tipujem ... )
    - možno vie niekto bližšie ? - tiež ma to zaujíma
    - ale je to škoda (tá chyba)

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    Ak ide o zamestnanca, ktorému robil ročné zúčtovanie zamestnávateľ, teda podal vyhlásenie o poukázaní 2 %, nech sa on sám informuje na príslušnom daňovom úrade, či by nemohol urobiť opravu v podanom vyhlásení.

    vodniksro je offline (nepripojený) vodniksro

    vodniksro
    stretla som sa, najcastejsie ked si niekto kopiruje udaje napr. z www.rozhodni.sk, tak okopiruje aj cislo riadku, takze ICO potom ma tvar napr. prve dve cisla (cisla riadkov), potom nasleduje ICO a posledne dve cisla z ICO chybaju....

    zatial co som sa pri uctovnictve stretla, boli sumarne za kazdy danovy urad, uz nie jednotlivo

    a mas pravdu, pokial su udaje chybne, DU nepoukaze 2%; v tom lepsom pripade sa spravkyna ozve, ze jej to nesedi, tak nech sa pride opravit...

    prijimatel bude vediet len v tom pripade, ak mu to sam darca povie (ale to este neznamena, ze 2% naozaj dostane - napr. nie je dan nacas odvedena a 2% si teda ponecha stat)

    takze ak je snaha ci uz zo strany zamestnanca, alebo firmy, mohol by sa udaj opravit

    Nesprávny údaj o prijímateľovi 2%

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.