Zavrieť

Porady

Môže sa na živnosť "maloobchod" fakturovať práca predavača v obchode?

máte niekto s týmto skúsenosti? akú živnosť by mal mať ten, čo robí len predavača v obchode ale obchod nevlastní?
3 komentárov     zbaliť
buchač Zaujala ma táto otázka ...
Alebo snáď " problém " ??

Ak by sa našiel takýto predavač , tak by si zaslúžil " živnosť paka " ...
Mila123 juj...Juraj, ale si pichľavý......
buchač ÁNO - som !!!

Lebo ma ondia ( čítaj inakší výraz ) takéto postupy ...už len samotné myslenie majiteľa je na jeho vraždu .

Len a len odrbávať každého ...či zamestnanca a či štát ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    určite nemôže, ide o závislú činnosť
    KI14 dakujem, aj som si to myslela...

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Predavač je typická závislá činnosť, na ktorú treba pracovnú zmluvu. Je to evidentné porušenie zákonníka práce.
    KI14 díky za nazor...no porušenia je plno okolo nás...a žijeme...len dokedy?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Neviem či sa pýtaš ako zamestnanec alebo zamestnávatel. Ak si zamestnávatel, nebolo by pre teba bezpečnejšie zamestnať dlhodobo nezamestnaného z ÚP s odvodovou výnimkou - ako riskovať pokutu z IP za porušenie zákona o nelegálnej práci ?

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Mohol by pracovať u Vás na živnosť, ale by musel mať svoju pokladňu. A to si myslím, že by sa to zase nepáčilo Vám.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ewita888 a tovar by mal koho?
    mondes No tak asi tiež svoj. :-) Ale predstav si, že poznám majiteľa obchodu, ktorý sa nechcel zapodievať administratívou zamestnanca a samozrejme, že chcel ušetriť na odvodoch a preto zháňal predavača na živnosť. A nenašiel nikoho, pretože mu bolo povedané, že ak má predavač živnosť (http://www.porada.sk/zivnost#__AUTOKW), tak musí mať aj vlastnú pokladňu. (ale to fakt neviem, ako sa to myslelo s tovarom)
    Onko Tovar nemusí vlastniť predávajúci, môže ísť o komisionálny predaj, aj predajné priestory môže mať prenajaté, len predávať musí predavač vo vlastnom mene (a teda mať vlastnú pokladňu), aby to nebola závislá činnosť.
    KI14 dakujem za vas cas a nazory
      zbaliť

    Môže sa na živnosť "maloobchod" fakturovať práca predavača v obchode?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.