Zavrieť

Porady

Fa za pivo + vrátené obaly, ako účtovať?

Ahojte, mám pred sebou faktúru od Pivovaru , ktorá je rozdelená na časti A a B. V časti A je rozpísaná cena celkom za tovar+ cena za zálohované obaly = 248,82 Eur. V časti B je cena za vrátené obaly, t.j. 120 Eur. )Teda k úhrade (A-B) je 128,82 Eur. Keďže som ešte takýto druh tovaru (pivo) neúčtovala, prosím Vás o radu, v akej sume zadať do záväzkov túto faktúru:
1. v sume 248,82 Eur a dobropisom vysporiadať vrátené obaly (neviem si to presne predstaviť), alebo
2. v konečnej sume 128,82 Eur a na vrátené obaly neprihliadam.

Ja by som radšej volila tú druhú možnosť. Ešte je na faktúre uvedená aj výška spotrebnej,ale to asi len informatívne. Ďakujem Vám za radu.

Prosím, vyjadri sa ešte niekto? Ďakujem pekne.
Naposledy upravil mondes : 29.04.14 at 07:54
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ludmiiilka je offline (nepripojený) Ludmiiilka

    Ludmiiilka
    druhá možnosť, podľa mojho názoru, je správna. Normálne by som zaúčtovala nákup tovaru a od toho odčítala vrátene obaly

    books je offline (nepripojený) books

    books
    U nás to účtujeme takto:
    napr.:
    200,00 eur 504xx/321xx 200,00pivo
    120,00 eur 504xx/321xx vratné obaly
    40,00 eur 343xx/321xx DPH
    - 80,00 eur 504xx/321xx vrátené vratné obaly

    a k úhrade ostáva 280,00 eur 321xx/211xx
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mondes Ďakujem, teda ak som správne pochopila (PÚ neúčtujem), tak do záväzkov dám celkovú sumu. Ale tú mínusovú hodnotu ako vysporiadam? Interným dokladom? Ďakujem pekne.
    books Áno, je to účtované v PÚ a tú mínusovú hodnotu by som vysporiadala asi VPD.
    mondes Ešte Vás poprosím, tá vyčíslená spotrebná daň na faktúre má asi len informatívny charakter, že? Pretože keď si spočítam základ dane a DPH a odpočítam vratné obaly, tak mi vyjde konečná suma faktúry k úhrade. Teda tú spotrebnú daň platí pivovar? Ďakujem pekne.
    books Tú spotrebnú daň platí pivovar, Vás sa to netýka.
    mondes Super, ďakujem pekne.
    Tatianka Súhlasím,aj ja tak účtujem.
      zbaliť

    Fa za pivo + vrátené obaly, ako účtovať?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.