Zavrieť

Porady

vypoved dana zamestnancom

ak da zamestnanec vypoved aky dlhy cas h moze zamestnavatel drzat praci
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    rage1
    ak da zamestnanec vypoved aky dlhy cas h moze zamestnavatel drzat praci
    Celú výpovednú dobu, ktorá je 2 mesiace.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    To je pravda ,že 2 mesiace, ale ja by som sa snažil ukončiť pracovný pomer dohodou, pretože zo zamestnanca, ktorý mi dal výpoveď úžitok určite mať nebudem, nebude mať záujem pracovať. Je to na uváženie.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ak sa ukončí dohodou, tak má nárok na 2 mes. odstupné, nie? Zamestnávateľ príde o peniaze, aj tak z toho nič nebude mať.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    Lida
    ak sa ukončí dohodou, tak má nárok na 2 mes. odstupné, nie? Zamestnávateľ príde o peniaze, aj tak z toho nič nebude mať.
    o odstupnom možno uvažovať iba pri výpovedi, ktorú dáva zamestnávateľ zamestnancovi (§ 63 ods. 1 a,b,c), toto nie je ten prípad

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    je nejaká novela, podľa ktorej už minulý rok sa postupovalo tak, že pri dohode s okamžitým odchodom dostal zamestnanec vyplatené 2 mesiace. Alebo ak bol 2 mesiace vo výpovedi, nedostal nič. Netvrdím, že je to odstupné, ale takto sa to vyplácalo.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Pozri § 76 Zákonníka práce - je tu jasne definované kedy sa vypláca odstupné.

    stuko je offline (nepripojený) stuko

    Po vyštudovaní dvoch vysokých škôl (právo, management) sa plne venujem obom činnostiam. ...viac stuko
    ... este len doplnim, ze vypoved zamestnanca vstupi do platnosti prvy den nasledujeho mesiaca po doruceni vypovede a tak ako uz bolo uvedene, vypovedna doba je standartne 2 mesacna (ak nebolo dohudnute ina).

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Lida
    je nejaká novela, podľa ktorej už minulý rok sa postupovalo tak, že pri dohode s okamžitým odchodom dostal zamestnanec vyplatené 2 mesiace. Alebo ak bol 2 mesiace vo výpovedi, nedostal nič. Netvrdím, že je to odstupné, ale takto sa to vyplácalo.
    Áno, ale to je v prípade, ak výpoveď dáva zamestnávateľ, nie zamestnanec.

    Ak chce zamestnanec ukončiť PP okamžite a zamestnávateľ s tým súhlasí, konči okamžite a zamestnávateľ mu nemusí nič vyplatiť (okrem mdzy za odpracované dni).

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    aha, takže zamestnávateľ ukončí PP z vlastného rozhodnutia, beží 2-mesačná vypovedná doba, ale ak sa dohodnú, tak PP končí okamžite, ale v tom prípade sa vypláca odstupné. Rozumiem, ďakujem.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Lida
    je nejaká novela, podľa ktorej už minulý rok sa postupovalo tak, že pri dohode s okamžitým odchodom dostal zamestnanec vyplatené 2 mesiace. Alebo ak bol 2 mesiace vo výpovedi, nedostal nič. Netvrdím, že je to odstupné, ale takto sa to vyplácalo.
    Odstupné je možné vyplatiť iba pri ukončení PP dohodou pred začiatkom plynutia VD, ak bola daná výpoveď zamestnávateľa podľa § 63 odst.1 písm.a, až c, inak nie.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    alzbeta pollakova
    keď dám výpoveď podľa § 72 ako dlho ma môže zamestnávateľ držať v práci
    Môžeš odísť k dátumu, ktorý si určíš, aj ihneď.V skúšobnej dobe neplatia žiadné VD.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Písomné oznámenie o skončení pracovného pomeru sa má doručiť spravidla aspoň tri dni pred dňom, keď sa má pracovný pomer skončiť = § 72 ods.2

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    ekopo
    Písomné oznámenie o skončení pracovného pomeru sa má doručiť spravidla aspoň tri dni pred dňom, keď sa má pracovný pomer skončiť = § 72 ods.2
    Áno, je to síce doporučené zákonom, ale platnosť skončenia PP v rámci skúšobnej doby nie je podmienená touto skutočnosťou.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.