Zavrieť

Porady

Zákon o chrane spotrebiteľa-ako sa brániť??

Podľa zákona mám ako internetový obchodník upozorňovať zákazníkov, že môžu tovar do 7 dní vrátiť bez udania dôvodu.
Vážený zákazník, zober si tovar hoci za 200 000Sk na dovolenku, v zdraví uži a potom mi ho kľudne vráť. Vrátim ti do 15 dní peniaze a o rok si to môžeme zopakovať s novším typom.
Ale kto odo mňa kúpi otvorený, použitý tovar? A to sa niektoré veci predávajú veľmi málo, takže mi už navždy zostanú. Zopár šikovných ľudí ma môže úplne zlikvidovať.
Ako sa dá brániť zneužívaniu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    anto je offline (nepripojený) anto

    ekonóm anto
    Áno, je to tak. Toto bráni širšiemu rozšíreniu obchodovania na internete. Ako dobrý obchodník musíte ponúkať taký tovar, ktorý Vám zákazník nevráti a bude s ním spokojný. Ďalej sa môžete zabezpečiť tým, že vrátený tovar, ktorý nesie znaky používania, už nie je novým tovarom a vy zákazníkovi nemusíte vrátiť plnú sumu peňazí. Ďalej môžete si otvoriť časť obchodu zo zlacneným tovarom, kde budete tento vrátený tovar ponúkať za znížené ceny.

    lubos f je offline (nepripojený) lubos f

    lubos f
    Zatial sa nastastie nemozem stazovat. Zakaznici su seriozni a nikto tovar este nevratil. Ale nebojim sa zakaznikov, ktori su naozaj nespokojni (co pri znackovej elektronike aj tak nemozem ovplyvnit)... Bojim sa spekulantov a zneuzivania. Jednoducho ze budem robit pozicovnu zdarma. A este im mam dopredu pripominat, ze maju na to pravo...

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    lubos f
    Zatial sa nastastie nemozem stazovat. Zakaznici su seriozni a nikto tovar este nevratil. Ale nebojim sa zakaznikov, ktori su naozaj nespokojni (co pri znackovej elektronike aj tak nemozem ovplyvnit)... Bojim sa spekulantov a zneuzivania. Jednoducho ze budem robit pozicovnu zdarma. A este im mam dopredu pripominat, ze maju na to pravo...
    BTW, v Amerike to tak ľudia (zákazníci) bežne robia. A aj tí, čo pochádzajú zo Slovenska.....

    dana9 je offline (nepripojený) dana9

    právnik dana9
    ajobs
    BTW, v Amerike to tak ľudia (zákazníci) bežne robia. A aj tí, čo pochádzajú zo Slovenska.....
    presne tak, zvlášť foťáky, kúpim, používam celú dovolenku a vrátim. Tam dokonca k foťákom dávali zadarmo pri kúpe film, takže ten sa zadarmo použil a vrátil sa len foťák . Samozrejme, ja som to tak nerobila, a skončila som tak, že sa mi všetci ostatní čo to robili, smiali, že som naivka

    Zákon o chrane spotrebiteľa-ako sa brániť??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.