Zavrieť

Porady

Nemzdová položka - účtovanie

Dobrý deň, chcem sa opýtať ako mám zaúčtovať nemzdovú položku z rekapitulácie miezd?
3 komentárov     zbaliť
tictac7 keby si tak upresnila o akú "nemzdovú položku" sa jedná, tak by sa aj odpoveď našla....
angelaanakonda ide o to, že jednej zamestnankyni nebola uplatnená nezdaniteľná časť, tým pádom mala menšiu výplatu a mzdárka jej to v ďalšej výplate dala ako nemzdovú položku, tak čo s tým?
veronikasad Pýtaš sa na rok 2013 alebo 2014 ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    angelaanakonda (Dnes 10:32) ide o to, že jednej zamestnankyni nebola uplatnená nezdaniteľná časť, tým pádom mala menšiu výplatu a mzdárka jej to v ďalšej výplate dala ako nemzdovú položku, tak čo s tým?
    ----------------------
    absolútne neštandardný postup. O takejto možnosti "douplatnenia" NČZD nikde nenájdeš ani zmienku. ...to akože uplatnila v ďalšom mesiaci dvojnásobok NČZD? To sa nedá a nesmie! Výpočet tej výplaty je celý zle. Skús sem dať výplatnú pásku (stačia číselné údaje - ostatné zamaž)
    angelaanakonda neviem sa dostať k výplatnej páske, a teraz mi to tam visí
    Dav Tak toto by ma ani vo sne nenapadlo, že je takýto problém.Pozdrav mzdárku, že chyby sa síce robia, lebo nikto nie je neomylný, ale jediný správny spôsob : opraviť chybnú mzdu v tom mesiaci, ktorého sa týkala, podať dodatočný prehľad na DÚ, a mzdu v ďalšom mesiaci tiež urobiť správne. To akým zázrakom chce dať do poriadku ročné zúčtovanie za rok 2014? Veď ju tá chyba dobehne . Keď dá do poriadku výpočet, zamestnankyni vysporiada vyplatenú hotovosť. Čo ako rozmýšľam, ale takúto položku nevieš ani zaúčtovať, jedine ak voči 342 - daň z príjmu FO. Ak to urobila tak, že vypočítala správnu výplatu za chybný mesiac a doplatila rozdiel v aktuálnej mzde.

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Na účet, na ktorý patrí - podľa charakteru položky. Náklad - 501 AE, čerpanie sociálneho fondu 47X, cestovné náhrady 512 AE,
    Spresni zadanie, aká položka a aké účtovníctvo, typ organizácie- s.r.o, a.s., neziskovka, rozpočtová, čerpanie eurofondov, atď. Lebo najsprávnejšia odpoveď na Tvoje zadanie je : Zaúčtuj posediačky
    tictac7 krásne - zaúčtuj posediačky Hneď mám veselší deň. Ďakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    angelaanakonda (Dnes 10:47) neviem sa dostať k výplatnej páske, a teraz mi to tam visí
    Je potrebné opraviť mzdu v mesiaci, kde to bolo dobabrané, teda uplatnená tá nemzdová položka- NČZD. A mzdárka nech si vo voľnom čase prečíta ustanovenia Zákona o DzP.

    Nemzdová položka - účtovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.