Zavrieť

Porady

Čo ak sused nemá šopu 1m od plota.

Čo s tym? Je to taka šopka 7x7 kde sneh zo strechy tlačí na jeho plot a ten je nahnutý ku nám, nemôžem si ani 1m od plota posadiť tuje. Druhá vec testne pri plote má sused 4m konštrukciu po ktorej sa ťaha hrozno a zasahuje na náš pozemok. Na koho sa obratiť? Musí zburať stavbu?
Usporiadat
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Jeho šopa , jeho plot ...ak spadne , bude mať robotu ...

ALE

Tak ako on má blízko šopu pri svojom plote , tak isto ani Ty by si nemal sadiť tie tujky tak blízko pri plote ( je jedno , či by bol trebárs aj Tvoj ) .

Konštrukcia s hroznom by tiež mala byť osadená ďalej od plota ...
Ale na druhej strane ???...šak máš predsa hrozno zadarmo ...

Ale v konečnom dôsledku je to o susedských vzťahoch ... nemá význam Ti sem dávať tie všeliaké linky z Občianskeho práva a podobne .
Môžeš sa obrátiť aj na miestny úrad , no nie vždy to pomôže .
Ak sa raz susedia nevedia dohodnúť , tak zvyknú skončiť na súde .
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Vladimir2222 Vladimir2222

Vladimir2222 je offline (nepripojený) Vladimir2222

No asi tak tuje máme posadene 1m od plota tam dalej sme nesadili lebo by ich ten sneh zlomil a dakujem pekne za take horzdno je nechutne a netreba mi aby ma upodozrieval že mu ho kradnem.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Vladimir2222
No asi tak tuje máme posadene 1m od plota tam dalej sme nesadili lebo by ich ten sneh zlomil a dakujem pekne za take horzdno je nechutne a netreba mi aby ma upodozrieval že mu ho kradnem.
Len mu ho pekne "okato" ober. Nevadi, ze nechuti...
Suseda aspon napadne si ho posunut smerom k sebe,aby si nedociahol .-P
0 0
Vladimir2222 Vladimir2222

Vladimir2222 je offline (nepripojený) Vladimir2222

Včera mu naši vraveli, že čo tolko huči s tou pilou motorovou každý boží den pojde do lesa nabere do osobneho auta kus dreva popri tom žihlavu, hríby a zapne doma motor pílu odreže vypne pilu, porube, zapne pilua tak dookola asi zo 10x ju naštartuje a to robí každý den. Potom už aj prišlo k tomu, že im tolerujeme to hrozno a tu šopu, že sme tam aj tie tuje 1m od plota nenasadili, lebo by ich sneh polamal. A ešte jedná vec trávu, seno suši na chodniku verejnej komunikacie , slepá ulička
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

A teraz co? Hladas dovody na to ak osa so susedom zacat hadat?
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Robí ti šopa tieň? Ak je vyššia, a má u blízko plota, zrejme ti kazí imidž záhrady. Osobne by mi to prekážalo.
Ten plot by som opravila sama tým, neviem či je z pletiva či latiek, ak z pletiva, zarazila by som do zeme dostatočne hlboko nejakú tyč, a pletivo by som na ňu upevnila. Aj s latkovým plotom si poradíš. Predtým to nafoť pre istotu, nech máš dôkaz, keby sa mu to nepáčilo.
A tujky si dosadíš, aspoň budeš mať usporiadanú svoju záhradu.
0 0
Vladimir2222 Vladimir2222

Vladimir2222 je offline (nepripojený) Vladimir2222

No plot je zvarany kovový starý komunistický a tuje sa nedaju nasadit lebo zo strechy pada snhe jhe to velká kopa ked spadne a tuje by polamal, nemali sme možnosť tam nasadit tuje dalej. Ivka70 my neškodíme nikomu tak nech neškodia oni nám všetko listie pada z hrozna do náš aj tien robí. Foto Vám tu dám : ale zahlasujte ak možte: http://www.slsprekonstrukcia.sk/?sp=detail&id=550
0 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

No nemal by mať strechu tak, aby sa sneh zosýpal na tvoj pozemok, nedá sa prerobiť? - ak je pultová, by to šlo
0 0
Vladimir2222 Vladimir2222

Vladimir2222 je offline (nepripojený) Vladimir2222

tu su tie kučky a konštrukcie na horzno
WP_000849.jpg  
0 0
Vladimir2222 Vladimir2222

Vladimir2222 je offline (nepripojený) Vladimir2222

Nejde mi nejako pridať ostatné foto tu je len konštrukcia hrozna ta je ešte lepšie umiestnená 30cm ale ta druha je v plote. Strihať chodia ku nám ani sa nepýtaju.
Naposledy upravil Vladimir2222 : 14.04.14 at 11:27
0 0
Vladimir2222 Vladimir2222

Vladimir2222 je offline (nepripojený) Vladimir2222

http://www.birdz.sk/webka/vladko22/f...5957-foto.html
http://www.birdz.sk/webka/vladko22/f...5960-foto.html
Naposledy upravil Vladimir2222 : 14.04.14 at 11:35
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Potom ako som videla fotky si nadalej a intenzivnejsie myslim, ze hladas dovod na konflikt.
Ze sused ani netusi, ze mas s niecim takym problem? Hovoril si s nim uz?
Alebo najskor hladas podporu, aby si ho "ovalil" zakonmi?
Inak, kolko snehu mavate priemerne v zime? Ved ta kovova brana musi sneh bez problemov zadrzat.
A pri takom velkom pozemku ti tien hrozna a trocha snehu snad ani prekazat nemoze.

Vies, dobry sused - na nezaplatenie.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Vladimir2222
Nejde mi nejako pridať ostatné foto tu je len konštrukcia hrozna ta je ešte lepšie umiestnená 30cm ale ta druha je v plote. Strihať chodia ku nám ani sa nepýtaju.
....áááá kua , to čo tam panujú za zvyky ???
My si so susedovcami tykáme , no nedovolil by som si podobné konanie ...

Niečo asi bude v pozadí ...čo len vy dvaja viete .
0 0
Vladimir2222 Vladimir2222

Vladimir2222 je offline (nepripojený) Vladimir2222

ivka no na fotkach az tak nevidno, ako je plot naklonený a sneh bol tak 2x za rok min viac fakt tie tuje by to zlamalo. My nik nikomu neškodíme zo susedov. A rozprávali sme so susedom . Tiež o tien sa nejedná, ale jedná sa o to, že on si ho posadil 30cmod plota, ak sa nemylím má sa posadiť meter aby si ho strihal nie? A listie všetko spadne ku nám, naša zahrada ma 7117m2 mám dosť čo hrabať listie nie to ešte po nom.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať