Zavrieť

Porady

Je možné vystaviť fa rok a pol po dodaní služieb?

Ahojte, dostala som faktúru za nájom v období 1.11.11-23.1.12, na ktorej je dátum dodania a vyhotovenia 25.07.2013. Je to v poriadku zo strany dodávateľa? Neporušil zákon nakoľko mal vystaviť fa do 14dní? Neprešla nejaká premlčacia doba?
Ďakujem za radu, ale vidím niečo také prvý krát :-(
ariadna22 a ako je to na zmluve?
ariadna22 aebo takto - dorobte si zmluvu, účtovala si o tom v roku 2012?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    emma01 je offline (nepripojený) emma01

    emma01
    Pokiaľ sú údaje vo faktúre správne, tak aj faktúra je správna a on je povinný vystaviť faktúru a odviesť z nej DPH. Iné je, či uviedol na faktúre správny dátum dodania a ten zistíte z nájomnej zmluvy - viď. zákon o DPH § 19 ods. 3. Podľa mňa mal povinnosť podať DDP k DPH. Ale ak vy viete doložiť, že faktúra Vám bola doručená až v 4/2014, tak DPH si v zmysle § 51 ods. 2 uplatníte za 4/2014. Čo sa týka otázky premlčacej doby, tak z hľadiska DPH si pozri zákon č. 563/2009 Z.z. - Daňový poriadok § 16 ktorý ti hovori o povinnosti, alebo možnosti podať dodat. daň. priznanie a § 69 ti hovorí o lehote na podanie DDP.
    jersseyke ďakujem...nakoniec sa to bude riešiť cez firemného právnika...ale ďakujem krásne

    maped je offline (nepripojený) maped

    maped
    pokiaľ nie je dodávateľ platiteľom dph, nemá povinnosť vystaviť fa do 15 dní, ale i tak, by ju mal vystaviť bezodkladne po dodaní služby-čiže takáto fa je nesprávna.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jersseyke je platiteľom DPH tak ako aj odberateľ...ide o tom že nám prišla exekúcia na túto fa ale mi sme ju ani nemali až teraz...a chceli by sme aby stiahol exekúciu aby sme sa vyhli plateniu trov a poplatkov nakoľko on pochybil s vystavením danej faktúry. Je daná faktúra teda neplatná alebo len nesprávna? Ja ako odberateľ ju môžem teraz zaúčtovať a dať normálne do výdavkoch, na základe obálky z pošty že nám bola doručená až teraz? Alebo nie kedže je chybná? Som z toho teraz naozaj mimo...:-(
    maped no pokiaľ je platiteľom dph mal vystaviť fa do 15 dní od zdaniteľného plnenia-fa je nesprávna.
    maped zdaniteľné plnenie je po ukončení nájmu-ešte sa treba pozrieť dokedy platila zmluva, kedy bola ukončená.
    Jarka 1 A to ste sa doteraz tvárili, že neviete o tom, že ste boli v nájme a nezaplatili nájomné? Predpokladám, že ste mali aj nejakú zmluvu o nájme, na základe ktorej ste aj vy museli vedieť, že ste im nezaplatili.
      zbaliť

    Je možné vystaviť fa rok a pol po dodaní služieb?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.