Zavrieť

Porady

ucet 389

kto mi poradi ako zauctovat v uctovnom roku 2005 odhadnu polozku za audit, kedze faktura bude vystavena az niekedy v polovici r. 2006?
Mam to dat k 31.12.2005 na 518/389 a ked pride faktura tak ako ju potom zauctovat ak bude na inu sumu?
Uctujeme nadaciu prvykrat, tak sme sa s tym este nestretli, robime si to svojpomocne, nie je toho vela, tak sa dufam, nebudete cudovat, ze nevieme ako na to. Nie sme ekonomovia.
Dakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Bambi23
    kto mi poradi ako zauctovat v uctovnom roku 2005 odhadnu polozku za audit, kedze faktura bude vystavena az niekedy v polovici r. 2006?
    Mam to dat k 31.12.2005 na 518/389 a ked pride faktura tak ako ju potom zauctovat ak bude na inu sumu?
    Uctujeme nadaciu prvykrat, tak sme sa s tym este nestretli, robime si to svojpomocne, nie je toho vela, tak sa dufam, nebudete cudovat, ze nevieme ako na to. Nie sme ekonomovia.
    Dakujem za radu
    Účet 389 už v účtovnom rozvrhu nie je.

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Ja by som to neúčtoval ako službu v roku 2005, ale pokiaľ máte uzavretú zmluvu o audite, vieš sumu, čo bude stáť audit. Ak už bola nejaká fakturácia v roku 2005 to dať do nákladov a na zbytok by som vytvoril rezervu 552/323, ktorú daňovo obhájiš a v roku 2006 aj rozpustíš.

    Bambi23 je offline (nepripojený) Bambi23

    Bambi23
    Sme Nadacia, mozno preto som taketo ucty v osnove nenasla, neziskove org. maju inu uctovnu osnovu. Teraz uz fakt ani nahodou netusim ako to mame zauctovat.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Ja by som to účtoval cez krátkodobé rezervy, len nemám skúsenosť s nadáciami.Neviem, či postupy účtovania im to umožňujú.

    Palino je offline (nepripojený) Palino

    Palino
    Ale asi účtujete podľa postupov účtovania pre účtovné jednotky, ktoré nie sú zriadené za účelom podnikania (opatrenie MF SR č. 22 502/2002-92 v znení ďalších opatrení) lebo tam sú uvedené nadácie. Účtová osnova obsahuje práve aj účet 389, takže myslím, že by ste mali účtovať v r. 2005 518/389.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.