Zavrieť

Porady

Liečebňa pre chorých

Mám brata 51 ročného,ktorý má ileostomiu,mali mu ju zatvoriť,ale nepodarilo sa,lenže teraz musí brať vizerá to, že asi stále 4xdenne infuzie.Nepracujú mu obličky.
Chcela by som poprosiť o radu,
čo sním ,vyše roka bol v nemocnici,tam už nemôže byť.Dali sme ho na 3 týždne
do liečebni sv.Františka tam ale tiež nemože byť lebo pobyt stojí 1500 eur.Na to nemáme.Existuje niečo kam by som sa mohla obrátiť.Každá rada dobrá.Ďakujem.
Dôchodok ma 220 Eur.Nemá kde bývať, je rozvedený.Býval v Bratislave.
Naposledy upravil evika : 15.04.14 at 17:21
Mila123 brat má koľko rokov?
jeho základná dg je aká?
poberá nejaký D?
ktorý ste okres?
je svojprávny? ak chcem / niekto chce podať info, prepáš ale na tieto otázky chýbajú informácie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    No existujú DSSky - v správe VUC (treba posudok) - len čakacie lehoty tam môžu byť . pozri si na stránke konkrétnej VUC - aj ako je to s umiestnením..
    doplním: https://www.google.sk/url?sa=t&rct=j...r_NqC5Z9aWI9Ww
    Naposledy upravil Katy a R : 15.04.14 at 18:16

    mareko je offline (nepripojený) mareko

    mareko
    Dolnokubínska nemocnica má oddelenie pre dlhodobo chorých "doliečovák", veľa ľudí v mojom okolí tam má svojich príbuzných. Treba skúsiť. Aj v Liptovskej Tepličke je tiež doliečovacie oddelenie. Ešte pridávam:
    http://www.azet.sk/katalog/doliecovacie-oddelenie/
    Ešte ma napadlo, v Martine je nový domov pre seniorov. Majú myslím aj dobré ceny a hľadajú klientov, bolo to nedávno v Martinsku.
    http://www.seniormartin.sk/
    Naposledy upravil mareko : 16.04.14 at 08:32
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    BXLmiami Na doliečovacom môžu zostať maximálne 3 mesiace myslím.Skôr doma a ADOS,ale asi to 4x denne nebude realizovateľné.Toto je neúnosná situácia pre ľudí.
    mareko Niekedy pomôžu aj 3 mesiace kým si rodina nezariadi ďalšie kroky.
    Peggynka Na ODCH spravidla 3 týždne a ďalej čo? Podľa stavu,ak je to na hospic,VŠZP zaplatí jeden mesiac polovicu nákladov 15€/deň a druhú polovicu musia zaplatiť príbuzní a potom musia celú sumu platiť príbuzní - 30 €/deň (900€/mes).Kto na to má ? Skončíme pod mostami ? Celý život pracujete a štát nie je schopný sa o vás postarať.
    BTW,nepomýlila si sa? V Lipt. Tepličke je takéto zariadenie?
    BXLmiami Neviem či je v Tepličke,to písal hore mareko,to je uzus v celej republike,tieto časy diktujú poisťovne.
    Konečne som dnes na Sme prvý raz čítala článok,kde to-asi omylom-priznali,lebo doteraz to všetko hádzali na lekárov.
      zbaliť
    evika nebol by taký problém, keby nemusel brať tie infúzky, ďakujem za rady, neviem čo urobíme.
    Mila123 len aby si vedela, v Žakovciach ošetrujú zdravotné sestry, tam s infúziami nie je problém....
    už ako som uviedla je to celoročné zariadenie

    martuli je offline (nepripojený) martuli

    martuli
    V prvom rade kontaktovať sociálnu sestru, ktorá je na každom oddelení pre dlhodobo chorých, tá ma určite zmapované možnosti daného okresu resp. kraja v sociálnej starostlivosti, mala by vás navigovať ako ďalej, liečebňa nie je riešenie pre dlhodobú opateru, o to zvlášť, ak pacient nemá kde bývať.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Záleží od okolností , či chceš mať brata niekde poblízku , alebo je to v podstate jedno.

    Tu dostaneš len všeobecné info .
    Najlepšie bude , ak sa prepracuješ na nete ku všetkým kontaktom na dostupné zariadenia .
    Následne je to len a len o oslovení zodpovedných a na všetko sa informovať ...najprv telefonicky , potom osobne .

    Ak sa zadarí , máš vyhrané ...samozrejmosťou sú ale tie patričné doklady ohľadom zdravotného stavu .
    No jedno si je potrebné uvedomiť ... ak nájdeš niečo v sume okolo cca 350 - 400 € , tak ste budeš rada . Nižšie proste neexistujú .
    Ak má brat ten dôchodok 220 € , tak budeš proste doplácať do tej potrebnej sumy , iná voľba asi nebude .

    Niečo som našiel , je aj dostatok miesta...sú tam aj kontakty - zvyšok je už len a len na Tvojej iniciatíve ....
    http://www.region-bsk.sk/clanok/voln...eb-565703.aspx
    evika Ďakujem

    Liečebňa pre chorých

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.