Zavrieť

Porady

Personalistka a mzdová účtovníčka

Nakoľko firma má veľa zamestnancov a zamestnávateľ chce na tieto pozície dve osoby, vedel by niekto poradiť, aká náplň práce pre personalistku a aká pre účtovníčku? Myslím, že personalistka by sa mala starať o administraívne zabezpečenie zamestnanca od pracovnej zmluvy, cez potvrdenia o návšteve školy detí, daňového bonusu, evidencie "P"....až po rozviazanie pracovného pomeru. Mzdová účtovníčka by mala zaúčtovať mzdu na základe podkladov a vystaviť príkaz na úhradu + výkazy pre poisťovne, DU.

Vie tento môj názor niekto posúdiť?? Ďakujem.
Usporiadat
Jana2004 Jana2004

Jana2004 je offline (nepripojený) Jana2004

Nikto neporadí???
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Jana2004
Nakoľko firma má veľa zamestnancov a zamestnávateľ chce na tieto pozície dve osoby, vedel by niekto poradiť, aká náplň práce pre personalistku a aká pre účtovníčku? Myslím, že personalistka by sa mala starať o administraívne zabezpečenie zamestnanca od pracovnej zmluvy, cez potvrdenia o návšteve školy detí, daňového bonusu, evidencie "P"....až po rozviazanie pracovného pomeru. Mzdová účtovníčka by mala zaúčtovať mzdu na základe podkladov a vystaviť príkaz na úhradu + výkazy pre poisťovne, DU.

Vie tento môj názor niekto posúdiť?? Ďakujem.
Rozmýšľaš dobre. Takto akosi to je v praxi.
0 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Ja by som sa chcela opýtať mzdárok,keby mi napísali na koľko hodín by mala mať moja známa úväzok v jednej firme,ktorá má 52 zamestnancov,robí aj všetku personalistiku a koľko plat by si tak zaslúžila.
0 0
ajka ajka

ajka je offline (nepripojený) ajka

52 zamestnancov je dosť, dala by som plat cca 20000 hrubé + štvrťročné odmeny poprípade.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

ajka
52 zamestnancov je dosť, dala by som plat cca 20000 hrubé + štvrťročné odmeny poprípade.
52 je dosť ? Poznám mzdárku, čo má skoro 700 ľudí s podobným platom. A robí aj personalistiku - ale je mimoriadne šikovná.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

somij
52 je dosť ? Poznám mzdárku, čo má skoro 700 ľudí s podobným platom. A robí aj personalistiku - ale je mimoriadne šikovná.
Tiež nemám pocit,že 52 ľudí je veľa. Ale 700 ľudí spracováva jedna osoba? No tak to klobúk dole. Mne v bývalej práci stačilo 350 zamestnancov a mala som toho občas plné zuby A to ešte vtedy nebolo toľko papierovania
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Je jediná, ktorú poznám, že robí tak veľa ľudí, ale fakt je šikovná. Bežne je na mzdárku tak okolo 300 ľudí.
Ajka, ak by si si tých 20000 prepočítala na 52 ľudí, tak len mzdové náklady (+odvody) na mzdárku za spracovanie 1 pracovníka sú cca 550 Sk. Externé firmy to robia lacnejšie, takže to si asi prepískla.
0 0
sonka1 sonka1

sonka1 je offline (nepripojený) sonka1

No, ja mam na starosti asi tak 150 ludí + asi 7 dohodárov, v lete na BPŠ asi tak zo 30 ( personalistika a mzdy a ešte podla potreby) a nemam zdaleka taký plat a ešte aj odmeny? to sa ešte dáva? Pardon, minuly rok mi dal šef 1000 za celý rok
0 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Chcela som vedieť Vaš názor,pretože ona to robítak na 3 hod.prac.úväzok a má za to 3000,-sk.Podľa mńa je to málo aj časove,aj platove.Určite v takých väčších firmách je celkom iné aj počítačové vybavenie,ktoré zľahčí prácu.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

somij
Je jediná, ktorú poznám, že robí tak veľa ľudí, ale fakt je šikovná. Bežne je na mzdárku tak okolo 300 ľudí.
Ajka, ak by si si tých 20000 prepočítala na 52 ľudí, tak len mzdové náklady (+odvody) na mzdárku za spracovanie 1 pracovníka sú cca 550 Sk. Externé firmy to robia lacnejšie, takže to si asi prepískla.
No naozaj jej vyjadrujem hlboký obdiv. A zaslúžila by si omnoho väčší plat ako 20.000 pri 700 ľuďoch.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

sonka1
No, ja mam na starosti asi tak 150 ludí + asi 7 dohodárov, v lete na BPŠ asi tak zo 30 ( personalistika a mzdy a ešte podla potreby) a nemam zdaleka taký plat a ešte aj odmeny? to sa ešte dáva? Pardon, minuly rok mi dal šef 1000 za celý rok
Tiež mi je slovo odmena pojem neznámy Aj keď mi máme dosť dobrý sociálny program tak to trochu poteší
0 0
Andrea_Z Andrea_Z

Andrea_Z je offline (nepripojený) Andrea_Z

všetko je otázka dohovoru a ak si vie mzdárka, alebo personalistka vybaviť aj 50.000 plat je to na každom...a keď si nevie tak je to tiež len na nej...ja by som všetkým mzdárkam dopriala oveľa oveľa viac ako v skutočnosti dostávajú. Externé firmy, ktoré robia mzdy si môu pýtať koľko koľvek, ale nemusia sedieť vo firme s 8 hodinovým denným úväzkom a riešiť milión iných vecí....
Inak priemerný slovenský plat v oblasti práce a miezd je za 4.štvrťrok 2005 18.950,-Sk
0 0
ZlaticaB ZlaticaB

ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

Sama som robila v jednom š.p. mala som 427 ľudí robila som iba personalistiku, čiže všetko cez nahlásenie do poisťovní, prac. zmluvy, korešpondenciu ohľadom plat. dekrétov, vedienie osobných spisom, až po rozv.prac. pomeru cez štrvťročné výkazy, hlásenia a pod. musím povedať, že bolo toho dosť, pohyb pracovníkov bol neskutočný aj 20 prac. v mesiac. Na ten istý počet ľudí sme mali 2 mzdárky - vypracovanie miezd, cez mzdové výkazy, odvody, cestovné príkazy, vedenie mzdových listov a všetko čo súvisy s mzdovou agendov mali sme cca 17000 hrubého bolo to v r. 2004
0 0
Huta Huta

Huta je offline (nepripojený) Huta

Zdá sa mi to strašne málo tých 3000,-sk,pretože všetko musíš ovládať ako aj pri vačšom počte zamestnancov,aj všetky hlásenia posielať rovnako,len za menej zamestnancov.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Naozaj je to veľmi individuálne a veľakrát záleží aj od nadriadeného. Lebo mnohí ani netušia čo všetko práca mzdárky obnáša. A stretla som sa už aj s názorom,že veď nemáš čo robiť lebo je po výplatách. Tak na to sa fakt nedá nič povedať
0 0
daska64 daska64

daska64 je offline (nepripojený) daska64

Milé dievčatká - poraďáčky! Keď vám poviem, že som bola na konkurze do jednej nemenovanej firmy, ktorá má niekoľko mil. obrat, do 50 zamestnancov a chcú od človeka aby robil komplet PU, daňové priznanie + mzdy a personalistiku za cca 10 - 13 tis v hrubom? Čo vy na to? Ja som sa otočila na opätku.
Krásny deň.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

daska64
Milé dievčatká - poraďáčky! Keď vám poviem, že som bola na konkurze do jednej nemenovanej firmy, ktorá má niekoľko mil. obrat, do 50 zamestnancov a chcú od človeka aby robil komplet PU, daňové priznanie + mzdy a personalistiku za cca 10 - 13 tis v hrubom? Čo vy na to? Ja som sa otočila na opätku.
Krásny deň.
Si robili srandu? Nebola si tam náhodou 1.apríla?
0 0
daska64 daska64

daska64 je offline (nepripojený) daska64

Bohužiaľ to mysleli vážne a bolo to dnes. Takže moja nálada je momentálne na bode mrazu, keďže som už 1 rok nezamestnaná. Ale to sú "páni podnikatelia".
0 0
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

Vám sa to asi zdá byť málo, ale aj za také peniaze sa robí, a ešte je človek rád, že nejakú prácu má. Dcéra bola na konkurze v jednej účtovníckej firme, bolo tam asi 15 uchadzačov, v otázkach mali, ako si predstavujú svoju mzdu, a viete koho vybrali? toho čo mu stačila minimálna mzda.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

daska64
Bohužiaľ to mysleli vážne a bolo to dnes. Takže moja nálada je momentálne na bode mrazu, keďže som už 1 rok nezamestnaná. Ale to sú "páni podnikatelia".
Tak to teda vôbec nepoteší . Ale myslím že ten plat na to množstvo práce bol naozaj príliš malý. Držím palce pri hladaní práce
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať