Zavrieť

Porady

Pracovná doba krátky- dlhý týždeň

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, za týždeň pri krátkom a dlhom týždni môže zamestnanec odpracovať maximálne 40 hod.?, alebo sú tam dajaké výnimky?, lebo ako sa v otázke uvádza ak má dlhý týždeň tak odpracuje 55 hod.. Budeme otvárať hostinec, kde budú zamestnaní dvaja zamestnanci - krátky -dlhý týždeň od 10 - 22 a v sobotu do 23. Týždenne teda môžu odpracovať 40hod. ako sa všade uvádza?, treba zamestnať tretieho? Ďakujem za každú radu, neviem sa z toho vysomáriť
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vikuš Ďakujem, aj tak mi to nie je úplne jasné - zamestnanci by mali nerovnomerne rozvrhnutý pracovný čas, pracovali by 12 hodín a 12 by mali odpočinok, ale aj tak pri krátkom a dlhom týždni jeden vždy odpracuje toľko hodín, že presiahne stanovený limit. neviem ako to bežne funguje.
    ,
    Peggynka Keď si vezmeš kalendár a rozpíšeš služby,začni týždeň utorkom-máš tam 4 služby pri dlhom týždni po 11,5 hod (prestávka na obed sa nepočíta),čiže 46 hod.,v ďalšom týždni (krátky) máš tri smeny po 11,5 hod.= 34,5 hod. prac. týždeň nesmieš prekročiť v priemere za 4 mesiace.Vychádza to na 0,5hod naviac za dva týždne,ale to by som neriešila.
    vikuš Ďakujem veľmi pekne.
      zbaliť

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    Zadaj si do vyhľadávača tu na porade
    Nerovnomerne rozvrh.prac.čas
    vyhodí Ti témy je ich tu spústa

    Pracovná doba krátky- dlhý týždeň

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.