Zavrieť

Porady

Aké rastliny sú vhodné na pestovanie v kvetináči v exteriéri na tienistom mieste?

Dobrý deň, chcela by som si skrášliť vstup do domu umiestnením kvetináčov s nejakými okrasnými rastlinami a chcem Vás poprosiť o tipy čo by sa dalo pestovať v kvetináči vonku v tieni. Chcela by som aby to bolo niečo, čo netreba dávať na zimu do vnútra, ideálne nie príliš náročné na starostlivosť a prípadne by to mohla byť aj kombinácia viacerých rastlín. Záhradu a dvor mám riešený v takom skôr prírodnom, jednoduchšom štýle, takže nejaké veľmi exotické rastliny by sa tam nehodili, skôr niečo také klasickejšie. Vopred ďakujem za tipy.
Naposledy upravil ZuskaM. : 22.04.14 at 20:06
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    matqo je offline (nepripojený) matqo

    matqo
    mam rad ked su veci uzitocne aj pekne zaroven osobne by som ti odporucil dat tam bylinky, ktore vies potom aj vyuzit v kuchyni.

    pekny zoznam tych vhodnych do tiena je napr. tu - http://www.semena-osiva.sk/article/1...dnymi-do-tiena
    ZuskaM. ďakujem, zaujímavy nápad, o bylinkách som neuvažovala, nejaké bylinky mám na inom - slnečnom mieste, ale napr. materina dúška by sa mi tam celkom páčila, pozriem sa na to ešte bližšie

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ak aj najdes kvety, ktore maju byt aj v zime vonku, ich pestovanie je ovela narocnejsie.
    Potrebuju drahsie kvetinace / s dvojitymi stenami,aby nepremrzli korene/, musis ich prikryvat vetvickami, ci obalovat textiliami. /azalky, rododendrony,hortenzie a pod./
    Ak hladas nieco nemarocne, tak asi nejake kry, tuje, buxus a pod. Alebo pestuj letnicky, na jar zasadis, pred zimou vyhodis a mas bez starosti :-)

    Aké rastliny sú vhodné na pestovanie v kvetináči v exteriéri na tienistom mieste?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.