Zavrieť

Porady

Byt do podnikania

Prepacte, urcite je to tu uz milionkrat spominane, ale nemozem to najst... Mozete mi poradit, ci sa daju do nakladov preniest niektore naklady spojene s bytom v sukromnom vlastnictve, kde mam trvale bydlisko (som vlastnikom bytu) a zaroven miesto podnikania.
Dakujem a upozornujem, ze sa budem pytat este viac... :-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    ajty
    Prepacte, urcite je to tu uz milionkrat spominane, ale nemozem to najst... Mozete mi poradit, ci sa daju do nakladov preniest niektore naklady spojene s bytom v sukromnom vlastnictve, kde mam trvale bydlisko (som vlastnikom bytu) a zaroven miesto podnikania.
    Dakujem a upozornujem, ze sa budem pytat este viac... :-)

    Pokiaľ byt používaš v súvislosti s podnikaním a aj na bývanie , pri tejto problematike by som bola opatrná a všetko s mierou .

    Čiže dá sa uplatniť určitá percentuálna časť nákladov na byt pre účely podnikania do výdavkov ovplyvňujúcich ZD .

    Netreba však zabudnúť aj na takú vec , že treba za používané metre pre podnikateľskú činnosť platiť daň z nehnuteľsnosti vo výške podnikateľskej sadzby a info o tomto podá miestne príslušný MÚ - odd.podnikateľskej činnosti a odd.finančné , kde tieto priestory treba zahlásiť . Až potom môžeš uplatniť určité % do výdavkov .

    Čiže Tebou určené % z elektriny a telefónu .

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ešte by som chcela podotknúť nasledovné :

    netreba pri takejto forme uplatňovania výdavkov zabudnúť na jeden fakt , že je na daňovníkovi , ako si bude pred daňovou kontrolou obhajovať ním zvolené percento uplatňované do výdavkov , ktorými dosahuje svoj zdaniteľný príjem . Je to krehká vec a nie je na ňu jednoznačná odpoveď a túto ani nečakaj . Čiže veľmi záleží od argumentov .

    ajty je offline (nepripojený) ajty

    ajty
    Cize ak si vyclenim jednu izbu, nahlasim na prislusnych uradoch tuto skutocnost, zaplatim "podnikatelsku" dan z nehnutelnosti na jej rozlohy... budem si moct uplatnit na tuto pomernu cast z bytu naklady na elektrinu, telefon, najom, vodu, (plyn asi nie, je len v kuchyni)?
    A co napriklad splatka hypoteky na byt? Mozem ist pomerne do nakladov aj s tymto?

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    ajty
    Cize ak si vyclenim jednu izbu, nahlasim na prislusnych uradoch tuto skutocnost, zaplatim "podnikatelsku" dan z nehnutelnosti na jej rozlohy... budem si moct uplatnit na tuto pomernu cast z bytu naklady na elektrinu, telefon, najom, vodu, (plyn asi nie, je len v kuchyni)?
    A co napriklad splatka hypoteky na byt? Mozem ist pomerne do nakladov aj s tymto?
    Podľa mňa hypotéka nie, pretože úver splácaš ako majiteľ bytu - fyzická osoba. Nadobudnutie bytu nemá nič spoločné s podnikaním. Majiteľom si, ako som uviedol, ako fyzická osoba nie ako podnikateľ alebo firma.
    Naposledy upravil Chobot : 05.04.06 at 08:55

    ajty je offline (nepripojený) ajty

    ajty
    ... s hypotekou som len skusal.... ale tie ostatne naklady su realne... Samozrejme nechcem dat do nakladov celu sumu, jedna sa mi fakt len o pomernu cast prislusnu k rozlohe bytu...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.