Zavrieť

Porady

Pluzgier po kliešťovi .

Vytrhla som si kliešťa. Po dvoch dňoch sa mi tam vytvoril pluzgier .
Je to obranna reakcia mojho tela ? Co to je ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    kliešť nie je skrutka takže von s ním nasledovne:

    Ako správne odstrániť kliešťa: stačí pinzeta a dezinfekcia

    Kedysi sa odporúčalo udusiť zahryznutého kliešťa olejom alebo mastným krémom. Lenže ak je kliešť nakazený, infekcii len uľahčíme cestu do tela. Dusiaci sa kliešť totiž vyvráti obsah svojich vnútorností do ranky.
    Ďalším mýtom je krútenie kliešťa v smere či proti smeru hodinových ručičiek. Kliešť nemá závit, drží sa podobným mechanizmom ako príchytka v stene.
    Pred odstránením ho polejte či postriekajte nejakou dezinfekciou, najlepšie s obsahom alkoholu. Ak nemáte poruke dezinfekčný prostriedok z lekárne (Septonex, Dettol, lieh, jódová tinktúra, Alpa), použite alkoholický nápoj, parfum, kolínsku. Niekto pripúšťa aj použitie hustej mydlovej peny, keďže mydlo má aj dezinfekčný účinok (najmä antibakteriálne).
    Kliešťa uchopte pinzetou či klieštikmi na vyberanie kliešťov z lekárne čo najbližšie pri koži a pokúste sa ho doslova vykývať. Neponáhľajte sa, snažte sa ho nerozpučiť. Následne ranku opäť dezinfikujte.

    Včasné odstránenie kliešťa je dôležité, ale ak ste v lese a nemáte so sebou nijaké pomôcky, radšej s odstraňovaním počkajte až domov. Ak sa stane, že časť kliešťa ostane v koži, netreba robiť paniku. Miesto ošetrite masťou s obsahom antibiotika (napr. Framykoin) a zvyšok kliešťa sa po čase vylúči mimo kože podobne ako drevená trieska. Vhodnejšie však bude vyhľadať lekára, ktorý vám odtrhnutú hlavičku kliešťa odborne a za sterilných podmienok odstráni.
    Naposledy upravil willma : 22.04.14 at 18:51
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Júúúj wilmuš ....

    ZLE , ZLE , ešte raz ZLE ...
    Ten link je brutálne ZLÝ !!!

    Metóda leukoplastom ???...to čo za debila doporučil ... ???
    cacka Na ten leukoplast sme sa dali nahovoriť aj my a nedopadlo to dobre...hlava ostala vo vnútri. Takže ja neodporúčam.
    willma no ja nie a metóda leukoplastom sa mi tiež nezdá Asi to vymažem a nechám len to podstatné
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Odpoveď už máš

    Môže byť .
    No nemusí .
    Osobne by som veľmi neriskoval a nabehol k lekárovi .
    Minulý rok som mal ( hajzla jedného ) zaseknutého hentam - onam ...
    Doktor vybral a následne predpísal antibiotiká , tie som bral 7 dní .
    http://www.porada.sk/t242337-pluzgier-po-kliestovi.html

    Nezakladaj duplicitné témy ....

    Na základe vytrhnutia doplňujem odpoveď .
    Kliešť sa nevytrhuje , ale točivým pohybom vyberá .
    Kľudne tam mohli ostať hryzadlá a máš problém .
    Takže červené platí duplovane !!!
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Sofiké Antalová Prepáč Opravujem sa. Ja som ho točivýmk pohybom vybrala.. Nečakala som že to je tak doležite.. Napisala som to skratene viem že je v tom velký rozdiel.. Ospravedlnujem sa a Dakujem
    veronikasad Bola si dnes u lekára ?
    Sofiké Antalová Bohužial nie ale zajtra by som mala ist
      zbaliť

    Pluzgier po kliešťovi .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.