Zavrieť

Porady

odber krvi

Manželka sa lieči na rakovinu.Pri odbere krvi jej nemôžu zobrať krv(netečie jej).Môžte prosim poradiť čo robiť pred odebrom?Vypila asi liter čistej vody a nič.
Naposledy upravil Dav : 22.04.14 at 18:06
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    Lekár by mal vedieť ako na to. A všebecne pred odberom má byť zvýšený príjem tekutín. U Tvojej manželky ale predpokladám, že nebude problém s tekutinami. Možno by pomohlo pri častých odberoch radšej zaviesť kanylu - nie som odborník, možno niekto z radov lekárov registrovaných na Porade bude vedieť poradiť viac. Ale v prvom rade situáciu treba riešiť priamo v ambulancii s ošetrujúcim lekárom.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Pri rakovine bežná vec ...
    Nepíšeš , že o akú ambulanciu ide , či onko alebo nejaká iná .

    Ak ide o prípad odberu na iných ambulanciách , tak doporučujem , aby manželka upozornila na diagnózu , personál sa ( mal by ) adekvátne pripraví . Je to okamžite iný prístup .
    Ak je na chemoterapii , je to tiež dôsledok tej liečby .

    Trochu poopravím :
    willma
    Možno by pomohlo pri častých odberoch radšej zaviesť kanylu
    Kanyla ??? Aj keby boli zo štyri zavedené , do každej končatiny ...tak odber krvy sa robí zázadne novou ihlou a hlavne do nového vpichu . Ak by sa brala krv z kanyly , došlo by ku zkresleniu výsledkov ...
    Kanyla je na príjem infúzií ...tiež ju nemožno mať dlho v žile ...
    Problém odberu ale môže byť skôr rázu psychického ako fyzického .
    willma preto som po opravovanej vete doplnila, že nie som odborník
    buchač wilmuš

    Ja tiež nie .......ja dávam rozumy z pohľadu pacienta , ktorý už niečo za sebou má ...

    ...a ja som bol ( som ) pacient , ktorí sa zvykne aj vypytovať na určité skutočnosti - informácie ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.