Zavrieť

Porady

Orchidea - keika - čo s ňou?

dobry den.asi pred 2 rokmi mi vyrastla keika s jednym listom. postupne vyrastli dva vzdušné korene. vyrastla mi z nej aj stonka ale neskor vyschla. prosim poradte ci ju mozem konecne zasadit alebo mam este cakat na dalsie listy a korene?
20140422_074747.jpg  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    ja vždy čakám aj na listy aspoň tri....mala by mať tri korene tak 5cm dlhé....táto má celkom faj dlhý ten jeden.....ak by mala listy oddelila by som....ale nemá...tak by som počkala....ak budeš oddeľovať....nezabudni zvoliť primeranú velkosť kochla....aby si dlhý koreň pekne "zašrobovala" do kochla..inak ho tam nenaskladáš...namoč do teplej vody ...zmäkne a lepšie sa sním bude pracovať...ale aj tak opatrne

    Ludmiiilka je offline (nepripojený) Ludmiiilka

    Ludmiiilka
    ak má koreň dosť dlhý a momentálne ti nekvitne tak áno, opatrne by som ju odstrihla a zasadila a pár dni po zasadení by som ju na dve tri hodinky posadila do vedra s vodou a vytiahla. Potom pestovala a starala sa o ňu tak ako doteraz
    1chuckyna dakujem za rady. asi som ju vyplasila lebo zrazu zacala vyhanat novy koren aj list. tak s tym este pockam

    Orchidea - keika - čo s ňou?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.