Zavrieť

Porady

Môžu ísť snímateľné sitká z digestora do umývačky?

Ahojte, trošku netradičná otázka, ale skúsim. Cca. 7 rokov je tomu, čo sme prerábali kuchyňu a kúpili nové spotrebiče. Aj keď ich udržiavam, ako najlepšie viem, tak tie snímateľné sitká na digestore začínajú žltnúť od pary. Čistím to aj kefkou, ale tá špina je stále tam. Napadlo mi, či by som tie sitká nemohla dať do umývačky. Čo myslíte? Je to vhodné? Nezhrdzavejú? (Ani neviem, z akého sú materiálu, no nerez to asi nebude). Ďakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    Robím to tak bežne už roky. Ani umývačke sa nič nestane a ani digestor s tým "nemá problém", funguje tak ako má.
    Ešte doplním, pozri návod, tam to musí byť uvedené, a tiež záleží od digestora. Ak píšeš o sitkách, tak v pohode. Vždy treba pozorne preštudovať návod. Veď uveď značku a nájdeme na internete.
    Naposledy upravil Excise Duty : 24.04.14 at 15:35
    mondes Uff, predstav si, že na digestore nie je napísaná značka a ja už si nepamätám. Každý spotrebič máme inej značky. :-D Ale je to ten vysúvaci, nerezový.
    Excise Duty Tak tie teleskopické bez problému, tam sú také sitká, ktoré bez problému znesú čistenie v umývačke, je to i v návode.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Ak sú kovové, tak ako by Alf povedal: "No problem". Jedine, ak by boli z hliníka, tak môžu v úmývačke sčernať. Ale dajú sa umyť, moja polovička všetko dáva do umývačky (niekedy je to prvý a posledný raz - niektoré plasty nám to zdeformovalo).

    Ak to chceš umyť ručne, tak doporučujem z Lidla penový čistiť na rúry:

    http://www.kupi.cz/sleva/penovy-cistic-na-trouby-w5

    Stojí to tuším 2,90 ale má silu. Odmastí, rozpustí a vyčistí všetku mastnotu. Nemajú to stále, len keď je akcia Upratovanie. Alebo to dostať aj v iných drogériách.
    mondes No, tuším to budú hliníkové. Aspoň tak vyzerajú. Aj rámy okolo.
    Chobot Ako umyje sa aj to, len to stratí tú typickú hliníkovú - striebornú farbu. Hliník v umývačke trochu sčerná.

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    pripomenul si mi, že by bolo načim vyčistiť.


    používam carplan bug blitz - tým čistím hlavne kapotu a svetlá od múch . ale na sitko z digestora ideály a rýchly čistič.
    DSC_0284[1].jpg  
    DSC_0285[1].jpg  
    DSC_0286[1].jpg  
    DSC_0288[1].jpg  
    1/1
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mondes Presne také sitká mám aj ja. (Nemyslím tým, také špinavé. :-D) Ale fakt sa dajú pekne vyčistiť.
    srska my to máme v gorenje dvg 6545e + uhlíkový filter http://www.gorenje.pl/imagelib/produ...d_70590_fp.jpg
    balunka ja mám presne tieto isté a bežne ich dávam do myčky,tak 2-3 krát ročne,už asi 4 roky a nič im nie je sú stále pekné a dobre to vyčistí
      zbaliť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Radšej by som ich tam nedávala. Skús nastriekať nejaký odmasťovací prostriedok.
    mondes No tiež to radšej neskúšam. Len som chcela vedieť, či náhodou nemá s tým niekto skúsenosť. Vďaka.

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Ja čistím sito z digestora práškom na pranie, je to silný detergent, poradí si naozaj s mastnotou. Do vane na kúpanie rozprestriem starú handru, môže byť aj uterák, potom naň položím sito, postriekam vodou, nasypem primerane prášok na pranie, ešte navhčím prášok a kefou vydrhnem z obidvoch strán. Samozrejme, treba mať na rukách gumové rukavice. Handra vo vani je potrebná z dôvodu, že sito by zanechalo na bielom smalte pri posúvaní stopy, čiary. Nakoniec sito vystriekam sprchou silným prúdom vody. Vlastním umývačku riadu, hliníkové predmety sa nemajú dávať do umývačky z dôvodu sčernania, ale aj preto, že chémia v umývačke riadu hliník rozpúšťa. Dával som antikorový hrniec s držadlom, ktoré bolo prinitované hliníkovými nitmi, a časom sa nity uvoľnili. Pri bližšom preskúmaní, som zistil, že nity, resp.hlavičky sú menšie. Som strojár, pre mňa to bola nová neuveriteľná skúsenosť.
    Naposledy upravil sosak : 25.04.14 at 19:35

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Ja som mala už dva digestory a filtre boli z hliníka.V umývačke je asi problém v tom,čo obsahujú tablety a leštidlá,ktoré sa tam dávajú.Umývačku nemám,neviem to posúdiť,ale ja filtre čistím s čističom na brzdy.Nastriekam,chvíľu nechám postáť,otočím,jemne oklepem o hranu tácky a prelejem vriacou vodou.Pozor,nesmie to ísť na kryt,len na filtre,mohlo by poškodiť lak.Kryt vydrhnem kefou s bežnými odmasťovacími prostriedkami v horúcej vode.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Tweety žena,..
    Skús nastriekať nejaký odmasťovací prostriedok.
    Vrelo doporučujem tento ....zožerie aj slaninu na svinke
    Veľmi dobré skúsenosti mám ...
    http://www.cs-shop.eu/csiffary/eshop...vac-za-studena
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mondes Vďaka, len či aj tie sitká nerozožerie. :-D
    Tweety Ale kde ho zohnať? Mne sa osvedčila rada W5.
    Peggynka Tweety, tu sú partneri výrobcu:
    http://www.welldone.eu/index.php?id=121
    Tweety Vďaka Peggy.
      zbaliť

    Môžu ísť snímateľné sitká z digestora do umývačky?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.