Zavrieť

Porady

7 komentárov     zbaliť
veronikasad Máš výplatnú pásku ? Pozri výšku hrubej mzdy a či si manžel uplatňuje nezd.časť základu dane
tima761 idem kuk,ale ta páska je chaos:-)
tima761 má tam nezdaniteľné minimum316eur
veronikasad a hrubú mzdu ? Pracoval celý mesiac ?
veronikasad počet odpracovaných hodín ?
tima761 má tam ukolova mzda 410eur a 168hodín
veronikasad a čistá mzda ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    logika dá, že by nemal stále tých 300 €, nakoľko DB by si neuplatňoval......
    26 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    tima761 no jasne logiká dá,ale práve preto sa pýtam či zákonne je to v poriadku veď minimálna mzda je tuším 352eur?
    srska čistá mzda je čistá mzda. vyúčtovanie mzdy = čistá mzda + daňový bonus
    tima761 prepáčte,ale keďže som laik celkom nechápem. ale on má tu čistú mzdu už s daň.bonusom tých 300eur.Tada ak ho nebude poberať on môže dostať 260eur v čistom?
    srska asi tak. daňový bonus sa pripočítava zamestnancovi k čistej mzde - ak si ho uplatňuje
    tima761 fúú,tak to ste ma nepotešili.260eur príjem:-(ale vďaka za informácie
    srska veď mila123 ti to napísala, že by nenosil domov 300 evri vrátane daňového bonusu
    tictac7 malá poznámka - len tak jedným očkom som to prepočítala - prečo si neuplatňuje nezdaniteľnú čiastku na daňovníka? To by domov nosil tých 300 e + daňový bonus
    srska :-)) možno požiada do 15.02. zamestnávateľa o rzd a je v balíku + zatají manželke príjem
    tima761 no tak ešte keby ste mi ozrejmili čo je to ta nezdaniteľná čiastka na daňovníka?ja som fakt laik a týmto výrazom nerozumiem,ale fakt sa mi to zdá choré že človek kt.celý mesiac pracuje dostane 260eur v čistom a kadejaká /diskriminovana/menšina má na soc dávkach podstatne viac a vôbec nepracuje.:-(
    srska timka, ty pracuješ?
    tima761 teraz 22,4.som nastúpila po
    RD ale ešt idem čerpať dovolenku.
    veronikasad Timka, zbytočne nadávaš na nepracujúcu menšinu, ktorá poberá soc.dávky. Tá ovláda lepšie sociálne zákony ako samotní pracovníci UP. A určite - ak by pracovala - by o nezd.časť základu dane svojho zamestnávatela požiadala ...
    srska tak ak si nepodpisovala pri nástupe vyhlásenie na uplatnenie nezdaniteľnej časti - tak zbehni za mzdárkou nech ti ho vyplní a podpíš ho. to isté doporuč manželovi ak tak doteraz neurobil
    tima761 ja viem,tiež s tou menšinou pracujem,len v inéj sfére a viem aký sú vychc......viem že to nezmením ale uznajte človeka to nase........:-(
    tima761 no a čo sa tým zmení na mojej výplate?ja mám viac ako min.mzdu.
    veronikasad Ak budeš mať podpísané vyhlásenie a uplatníš si mesačnú NČZD, budeš mať o 60€ mesačne vyššiu výplatu.
    srska že do základu dane 316,94 evri nebude zamestnávateľ odvádzať z tvojho príjmu daň na dú t.j. o tú neodvedenú daň budeš mať vyššiu mesačnú čistú mzdu
    srska len na okraj timka - to vyhlásenie je záležitosť zamestnanca nie zamestnávateľa. je na tebe ako sa rozhodneš. zamestnávateľ nie je povinný ti toto lajstro strkať na podpis
    veronikasad Po doplnení výšky hrubej mzdy je otázka v prvom príspevku nepresná a na takto položenú otázku sa nedá odpovedať .
    tima761 no niečo som jej podpisovala,ale tak len sa ma pýtala či si uplatnujem daň,bonus a ja že nie lebo manžel ho poberá.Dala mi to podpísať a finito.Takže musím sa spýtať či to bolo toto.:-)
    veronikasad Bože, bože - je jednoduchšie zanadávať si na Porade, ako zaujímať sa o to, čo podpisujem ...
    srska si vďačný subjekt pre podvodníkov ak nečítaš čo podpisuješ :-)
    tima761 súhlasím s vami žienky,ale myslím že takých je nás tu na porade viac čo tomu nerozumejú a tých zákonov je fakt veľa a keď si len obyč,robotník pri páse tak to potom tak vyzerá.ale jasne platí neznalosť zákona neospravedlňuje a hlavne my obyč.smrtelníci len pracujem a sme radi že dostaneme min .mzdu na živobytie,Práve preto sme vďačný žienkam tu na porade,kt.odchotne a odborne pomôžu a poradia taký ako ja .Takže vďaka Vám.-)
    srska ok. ak ti rady pomohli, navštív poradu aj neskôr. napr. ak ti nebude jasná prvá výplata po rd :-))
    veronikasad Timka, aby nedošlo k omylu, neradia ti len samé žienky. Srska je "chlapec"
    tima761 jasne vďaka aj chlapcom kt.tu radia:-)akosi som na nich pozabudla.-)sory:-))))
      zbaliť
    tima761 vdaka idem to kuknut.-)

    Ak ma manžel v čistom min. mzdu 300eur aj s daň.bonusom keby ho nepoberal on ale manželka,mal by stále tých 300eur?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.