Zavrieť

Porady

Opotrebenie spojky.

Môže mi zamestnávateľ siahnúť na výplatu preto,že bola na aute opotrebená spojka,mala nabehané iba 100 000 km a vymenili ju? Chcú všetkým vodičom,čo na aute jazdili stiahnúť adekvátnu čiastku za opravu a výmenu lamely spojky.Ako sa dá tomu brániť?
Ďakujem
Naposledy upravil Dav : 27.04.14 at 13:44
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    požiadala by som zamestnávateľa o dokázanie, že spojka bola poškodená zlým zaobchádzaním a hlavne o dôkaz, že to bola moja vina...... :-)

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Nie, nemôže. Musel by dokázať ,že tú spojku si opotreboval.

    Ale z iných tvojich príspevkov vyplýva, že ty nie si zamestnanec, ale živnostník. Preto neviem, o akej výplate píšeš, ty nedostávaš výplatu, ale ty fakturuješ inému podnikateľovi.

    A tvoja živnosť je tiež pofidérna - ty si vodič - živnostník a jazdíš na cudzom aute? TO je závislá práca jak vyšitá.

    Ak ti to chce strhnúť z faktúry, tak ide o neodôvodnené krátenia plnenia faktúry.
    alpa8888 Som živnostník a robím ako vodič cudzieho motorového vozidla.Áno,kráti nám faktúru.
    Chobot Aj keď to ide cez faktúru - myslím tým výkon práce - aj tak je neprípustné, aby ti z takého dôvodu krátil faktúru.

    Ale čo urobíš? On má eso v rukáve, ty nedostaneš peniaze. Môžeš sa s ním súdiť o tých 50 EUR (v inej téme si písal, že z faktúry na 500 EUR ti zaplatil len 450), alebo ukončiť s ním spoluprácu. Ak budeš veľmi protestovať, tak ukončí on s tebou spoluprácu.

    jelalim je offline (nepripojený) jelalim

    jelalim
    nie, 100.000km pri niektorych autach je co sa tyka spojky tak akurat. Takze nic mimoriadne sa nestalo, iba treba urobit pravidelnu udrzbu.

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    prepáč, ale závislá práca ako vyšitá. Ja viem, že je ťažko s robotou, ale prečo sa zamestnanci dajú dotlačiť do takýchto podmienok?

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    treba stanovisko servisu či bola predtým originálna lamela alebo náhrada, takisto dokážu posúdiť či bola opotrebovaná rovnomerne alebo skokovo ako zle užívaná.
    Ak je to úžitkové auto/ dodávka, ktorá často jazdí v meste, 100000 km je na spojku dosť, po opotrebovaní sa ovláda spojka stále ťažšie, ako keby tvrdol pedál, ja som mal kvôli tomu problém s kolenom a brata mechanika som pol roka presviedčal aby sme ju vymenili, rozdiel medzi novou a starou lamelou bol necelý milimeter ale pedál po výmene dosť zmäkol .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.