Zavrieť

Porady

ako presne vypočítať priemerný OMB

chcem si vypočítať POMB za roky 1984-2013. Spočítal som so OMB za uvedené obdobie a ktorým počtom rokov toto numero mám vydeliť? Celkovým počtom rokov alebo rokmi v období 1984-2013? Mám deliť celkovým počtom rokov alebo súčet dní vydeliť 365. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

    Kvaka
    Musíš si spočítať celkový počet dní poistenia, z ktorých sa potom určí doba poistenia ako podiel počtu dní poistenia a čísla 365. Na výpočet POMB samozrejme od roku 1984, teda dobu rozhodujúceho obdobia. Na určenie obdobia dôchodkového poistenia to bude počet dní od začiatku doby, ktorá sa považuje za dobu poistenia podľa aktuálneho zákona.
    Naposledy upravil Kvaka : 29.04.14 at 15:28
    vladimir m ale od roku 1984 alebo od roku 1969
    veronikasad od roku 1984. Do roku 1984 POMB vo výpise zo SP nemáš.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Priemerný osobný bod je aritmetický priemer osobných mzdových bodov: spočítaš hodnoty OMB a vydelíš počtom
    Naposledy upravil Mária27 : 29.04.14 at 18:09
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vladimir m a keď je neúplný rok,poviem príklad 220 dní a nie 365
    Mária27 veď už máš vyrátané osobné body za každý rok, nie? OMB sa počíta v každom roku ako tvoj ročný zárobok deleno priemerný (všeobecný) ročný zárobok .
    vladimir m priemerný OMB= OMB za roky 1984-2013/počet rokov v období 1984-2013. Toto obdobie sa vypočíta spočítaním dní DP a vydelí 365. Pochopil som správne?
    Kvaka áno. Napríklad bude to 10590 dní rozhodujúceho obdobia od roku 1984, čo je 29,0137 rokov. Potom súčet OMB za roky 1984 až 2013 podelíš číslom 29,0137.
    vladimir m Ďakujem
    Mária27 POMB sa ešte aj upravuje
      zbaliť

    ako presne vypočítať priemerný OMB

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.