Zavrieť

Porady

Kedy požiadať o príspevok na podnikanie?

Zdravím, potrebovala by som zistiť, kedy je možné požiadať o príspevok na podnikanie z UP. Robí sa to hneď pri zakladaní živnosti, alebo je to možné urobiť napríklad o mesiac? Potrebujem ju založiť celkom urgentne a nemám momentálne čas vypracovávať projekt.
4 komentárov     zbaliť
veronikasad Odkedy si evidovaná na UP ?
KatBo Od 30.1.2014
veronikasad Pozri si ten link v komentári pod príspevkom od mondes - máš tam podmienky získania príspevku na podnikanie.
maped tak ako píše mondes-musíš spĺňať 6 mesiacov evidencie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    maped je offline (nepripojený) maped

    maped
    Obyčajne sa žiada o príspevok hneď na začiatku podnikania. Na základe vypracovaného podnikateľského zámeru ktorý si pred komisiou zo živ. úradu obhájiš a vypracuješ vedomostný test ohľadne podnikania, Ti môžu schváliť príspevok na podnikanie. Samozrejme po schválení a prijatí peňazí z UPSVaR na biznis účet musíš vydokladovať nákupy, ktoré boli uskutočnené podľa vypracovaného podnikateľského zámeru do 2 rokov. Z príspevku " de minimis" (tak sa to volá odborne) si môžeš prvý rok hradiť aj zdravotné poistenie, taktiež sa to počíta. Ničoho sa nemusíš obávať, zvládne to každý a predsa by si túto možnosť nezahodila. Poznám ľudí v svojom okolí, ktorí to využili a aj som im robila učto.
    Veľa odvahy
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    KatBo Vyborne v nejakom postupe som sa este docitala ze sa teda zalozi zivnost a poda sa ziadost o prispevok, dalej je skolenie kde ma naucia ako sa pise ten podnikatelsky zamer. Skor mi islo o to ci uz mozem fungovat ako cerstvo zalozeny zivnostnik a veci s podnikatelskym zamerom vybavujem nezavisle od toho. Nechce sa mi totiz cakat kym ma vyskolia na napisanie zameru a az potom si zalozim zivnost. Potrebujem vykonavat cinnost.
    veronikasad Začiatok podnikania nemôže byť skôr ako podpíšeš zmluvu s Úradom práce. Ak požiadaš o príspevok v máji, skôr ako od 1.7. to nebude ,,, (za predpokladu, že sa ti ujde termín na školenie)
    KatBo A este mam jednu otazocku Ja by som si totiž chcela zalozit viac zivnosti. Jednu na školenie BOZP a druhu na vyrobu bizuterie. Pricom by som potrebovala ten prispevok len na jednu z nich. Mozem si otvorit jednu a na tu druhu poziadat o prispevok a vypracovat podnikatelsky zamer ?
    ewita888 živnosť môžeš mať len jednu a v nej viac činností.. pri žiadosti o dotáciu nemôžeš mať živnosť vôbec, po schválení dotácie otvoríš živnosť len na činnosť, na ktorú berieš dotáciu...až potom môžeš doplniť ŽL o ďalšiu činnosť
    KatBo Ďakujem
      zbaliť

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Musíš byť evidovaná na ÚP tuším 6 mesiacov, (niekedy to bolo 3 mesiace) a už počas tohto obdobia môžeš oznámiť, že plánuješ si otvoriť živnosť, a budeš musieť vypracovať podnikateľský zámer, absolvovať školenie a skúšky a až potom ti z ÚP povedia, kedy si máš založiť živnosť.
    veronikasad Ak ešte príspevok nepoberal, alebo nerušil z tohto dôvodu evidenciu na UP, naďalej stačia 3 mesiace ...

    http://www.upsvar.sk/sluzby-zamestna...?page_id=13191

    Kedy požiadať o príspevok na podnikanie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.