Zavrieť

Porady

zriadenie predkupnéhp práva

dá sa zriadiť na nehnuteľnosti , ktoré som nekúpil ? Kupujem pozemky od jednej vlastníčky , s tým že jej ostávajú ešte vedľajšie pozemky. A na tie by som chcel predkupné právo s čím ona súhlasí. Lenže všetky zmluvy na predkupné právo čo som našiel sa zriaďuje predkupné právo pre predávajúceho na predmet kúpy.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Bednarova J je offline (nepripojený) Bednarova J

    Bednarova J
    Nie je v zakone ziadne ustanovenie, ktore by branilo zriadit zmluvne predkupne pravo aj vo Vasom pripade. Tyka sa to sucasnej kupy, kedze ide o susediace pozemky. V zasade by sa dali dat do jednej zmluvy aj s kupnou zmluvou, kde sa urci, co sa kupuje a za kolko a na ktorych pozemkoch sa zriaduje zmluvne predkupne pravo a za kolko. Tak by to mohol kataster zapisat aj do LV.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Emka Roman Takisto by mohol urobiť zmluvu o budúcej zmluve
    Bednarova J Rozdiel je v tom, ze v z o bkz sa kupuje podla poziadavky kupujuceho a v predkupnom prave plati, ze sa caka, kedy bude chciet predat predavajuci.
    tinota3 dobre a na aký paragraf by som sa mal odvolávať ? 602, alebo 603 sú písané akoby pre predávajúceho na predmet kúpy
    Bednarova J § 51
    OZ
    Účastníci môžu uzavrieť i takú zmluvu, ktorá nie je osobitne upravená; zmluva však nesmie odporovať obsahu alebo účelu tohto zákona.
    S pouzitim ustanovenia § 602 a nasl. OZ.
    tinota3 a ešte je otázka či kataster takúto zmluvu uzná. Napr katastrálny buletin otázka 60. http://www.skgeodesy.sk/files/sloven...tin-4-2001.pdf
      zbaliť

    zriadenie predkupnéhp práva

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.