Zavrieť

Porady

Bol vypočítaný môj daňový preplatok správne???

Dobrý deň,
v marci som si podával daňové priznanie za rok 2013. Keďže som bol už koncom roku zamestnaný v zahraničí, daňové priznanie mi nepodával zamestnávateľ, ale požiadal som o to jednu účtovníčku. Účtovníčka mi povedala, že daňový preplatok bude 322,23 € a zamestnanecká prémia bude 85 €. Peniažky prišli na účet, avšak len tých 322,23 €. Daňové priznanie som si neprefotil, disponujem len stránkou, ktorú mi vrátil daňový úrad. Na nej tých 85 € už nie je uvedených. Moja otázka je, nastal omyl pri vypĺňaní daňového priznania, alebo sa účtovníčka pomýlila, keď mi slovne spomínala tých 85 €. Ak nastal problém pri vypĺňaní daňového priznania, je možné takto dodatočne požiadať o tých 85 €. Ja som si žiaľ daňové priznanie nekontroloval a teraz už nemám možnosť prediskutovania s účtovníčkou. Prikladám všetky ročné zúčtovania od zamestnávateľov + stránku daňového priznania - moju aj manželkinu. Jeden zamestnávateľ je v Maďarsku. Neviem nakoľko to ovplyvňuje vec, v prípade potreby ho preložím.
Za Vaše rady Vám vopred veľká vďaka!
veronikasad označ, ktoré z tých potvrdení o príjme (od zamestnávatela) je tvoje a ktoré manželkine ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    a čo ten zahraničný príjem ???
    Veď to musí učtovníčka vedieť, že nárok na ZP nie je ! (výšku príjmu som ani nepozrela) - veď aj máš na potvrdení, že ZP = 0 .!
    Bagyko Ďakujem Katy a R, opäť si nesklamala

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    okrem iných podmienok na zamestnaneckú prémiu v tomto prípade platí, že nemá nárok
    ak dosiahol príjmy zo závislej činnosti v zahraničí
    Aby ste si mohli nárokovať zamestnaneckú prémiu, nesmie byť medzi vašimi posudzovanými príjmami príjem zo zdrojov v zahraničí.
    Bagyko Ďakujem

    Bol vypočítaný môj daňový preplatok správne???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.