Zavrieť

Porady

zrušenie ochrany proti zápisu

Mám problém s HDD kamerou, keď chcem nejaký súbor odstrániť, vypíše mi, že "disketa je chránená proti zápisu", keď ho chcem vystrihnúť, tak mi ho "iba" skopíruje. Takže ak chcem odstrániť nejaký súbor z kamery, musím naformátovať celý HDD. Ako sa dá zrušiť tá ochrana proti zápisu?
5 komentárov     zbaliť
ivka70 A ake medium na nahravanie mas v kamere (nejaku kartu, pasku, miniDVD a pod.)?
Mr.40 v kamere mám harddisk
ivka70 Tak musi najst v menu zmenu nastaveni ...
vlado 33 Aká je to kamera?
Mr.40 Sony DCR-SR57E
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    newmi je offline (nepripojený) newmi

    newmi
    skus tento program , predpokladam, ze kameru napojis na pc cez kabel a tam sa ti ten disk zobrazi Unlocker
    Mr.40 nainštaloval som, a aj tak vypisuje "Nie je možné zapisovať na disk, pretože je chránený proti zápisu. Odstráňte ochranu ..."

    command je offline (nepripojený) command

    command
    Toto robi aj mne kamera ked chcem priamo mazat ako keby to bolo usb cko tak sa neda ale ked vyberiem kartu a dam do PC tak to ide. Treba k tomu naistalovat software a cez ten by to malo ist.

    vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

    vlado 33
    Daj obnoviť pôvodné nastavenia, prečítaj manuál str. 48-62 mazanie a formátovanie. http://pdf.crse.com/manuals/4124311121.pdf
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mr.40 Všetky operácie v kamere robiť môžem, len po pripojení kamery k PC nemôžem jednotlivé súbory z kamery cez PC vystrihnúť alebo vymazať a v kamere žiadnu ochranu nastavenú nemám
    vlado 33 To je celkom jasne, že operácie na HDD v kamere, mazanie cez PC robiť nemôžeš. A mazanie v kamere okrem formátovania funguje? HDD si potrebuje zachovať určité dáta kvôli funkčnosti v kamere.
    Mr.40 Mazanie v kamere funguje. Takže cez PC budem aj naďalej formátovať celý disk; ďakujem za vysvetlenie
      zbaliť

    zrušenie ochrany proti zápisu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.