Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    plat starostov sa vypočíta násobkom priemernej mzdy v hospodárstve predchádzajúceho roka vlani to bolo asi 824 € mzda sa násobí koeficientom podľa počtu obyvateľov do 500 je to asi 1,24 a výsledná suma sa zaokrúhľuje na celé auro nahor (sumu priemernej mzdy radšej overiť aj koeficient), ale myslím si, že je to tak
    neviem aké príplatky za riadenie by mu mali byť vyplatené, obecné zastupiteľstvo môže schváliť starostovi odmeny k platu a to je starostov plat
    plat starostov sa schvaľuje už každý rok na obecnom zastupiteľstve - čiže poslanci
    Ing. Ľubomír Janoška (dneska Ti nedám pokoj, Terka, prepáč)
    do 500 obyvateľov: 1,49-násobok priemernej mzdy

    PS - to "auro" si zaradím do slovníka
    Terezia13 áno správne, je to 1,49
    nepamätala som si už koeficient presne, preto som písala, že je potrebné overiť obidve hodnoty
    chcela som vysvetliť hlavne princíp výpočtu
    Ľubko, ďakujem za opravu
    Ing. Ľubomír Janoška
    Platy starostov rieši zákon 253/1994 Z. z. o právnom postavení a platových pomeroch starostov. Tento zákon nepozná príplatok za riadenie.
    Príplatok bol možný podľa nariadenia vlády 249/1992 Zb. Zákon o verejnej službe zrušil toto nariadenie k 1.4.2002.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    janablk Veľmi pekne ďakujem za odpoveď. Mohli by ste mi ešte povedať, zákon č. 553/2003 §a s tým súvisiaca príloha č.6, stupeň riadenia I. , to už neplatí alebo sa to na starostu nevzťahuje? Na koho sa to vzťahuje?
    avalik plati to ale nie na starostu - starosta nie je zamestnanec (pozri aj § 1)
    Ing. Ľubomír Janoška Podľa zákona 553/2003 sa postupuje iba u zamestnancov obecnej samosprávy, starosta/primátor má svoj osobitný zákon (253/1994).
    Koeficient určuje minimálny plat starostu, zastupiteľstvo mu môže priznať ďalších +70%.
    Ing. Ľubomír Janoška :avalik
    Zase si ma predbehla!
    #$@%^*!!!!!
    avalik
    janablk Ďakujem za odpoveď, už mi je to jasné. Ešte raz vďaka!
      zbaliť

    Patrí starostovi príplatok za riadenie, ak sme obec do 500 obyvateľov?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.