Zavrieť

Porady

podomietkový splachovač prepúšťa vodu

Mám 10ročný podomietkový splachovač Grohe a prepúšťa vodu do záchoda. Vytiahla som splachovač a nenašla chybu. Poradili mi, nech vytiahnem ešte to čo je pod splachovačom, ale neviem presne čo, a bojím sa, že to odlomím. podľa hmatu je to plastové
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Ak sa nevyznáš v tom systéme, tak radšej zavolaj inštalatéra. Je ťažké takto na diaľku a navyše amatéra usmerňovať pri oprave niečoho. Keby si vedela, čo presne prepúšťa, tak sa to dá kupiť.

    Tie nádobky majú 3 hlavné časti:
    - samotná nádoba
    - napúšťací ventil
    - splachovací ventil

    Je tam ešte aj uzatvárací ventil, ale to by si videla, keby s ním niečo bolo.

    Nepredpokladám, že by bola prasknutá samotná nádoba, pokiaľ si pri nej niečo nevŕtala alebo v nej voda nezamrzla.

    Preto je dôležité zistiť, či:

    - prepúšťa preto, lebo splachovací mechanizmus pomaly prepúšťa vodu a preto z dôvodu, keď klesne hladina, tak napúšťací doplní vodu - v takom prípade treba vymeniť splachovací mechanizmuz (* - viď ponámku), lebo napúšťací je asi v poriadku

    alebo

    - napúšťací ventil sa neuzavrie - teda stále napúšťa vodu do nádobky. Splachovací mechanizmus je tak nastavený, že keď stúpne hladina, tak voda pretečie cez vrch ventila - v tomto prípade je treba vymeniť napúšťací ventil, lebo vlastne stále napúšťa vodu. Splachovací mechanizmus môže byť v takomto prípade v poriadku.

    *) niekedy je opotrebované, alebo zničené gumové tesnenie, ktoré je na spodku splachovacej hlavy a stačí to vymeniť. Len to by si musela celý splachovací mechanizmus vytiahnuť a skontrolovať tú gumu. Ak je stvrdnutá alebo roztrhnutá, tak máš vinníka. Dá sa kúpiť aj samostatne. Ja som si ju minule vystrihol z gumového plátu, ktorý som mal doma (tiež sa dá kúpiť v predajni Matadoru). Ale tesnenie je lacnejšie.

    Ak to zvládneš spraviť na zákalde popisu, tak si to urob. Ak si to nevieš predstaviť, tak si otvor Youtube a nájdi si videonávody na podomietkový splachovač. Ak to ani tak nebudeš vedieť, tak si zavolaj inštalatéra.

    Viac poradiť neviem.

    podomietkový splachovač prepúšťa vodu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.