Zavrieť

Porady

služba alebo tovar

Pekný deň,
živnostník, JÚ, okrem predaja tovaru má aj fotozberňu. Tu mám dilemu. Ako účtovať práve tie fotky. On ich vezme od zákazníka a dá ich vyvolať tretej osobe. Do príjmov to účtujem ako predaj služieb /alebo mám ako predaj tovaru?/ ale neviem ako do výdavkov. Mám MRP a tam sú možnosti nákup tovaru, materiálu a prevádzková réžia. Ď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    omka je offline (nepripojený) omka

    omka
    Ja, som to účtovala, ako predaj tovaru a aj nákup tovaru, ale nevim či to bolo správne.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    emmma
    Pekný deň,
    živnostník, JÚ, okrem predaja tovaru má aj fotozberňu. Tu mám dilemu. Ako účtovať práve tie fotky. On ich vezme od zákazníka a dá ich vyvolať tretej osobe. Do príjmov to účtujem ako predaj služieb /alebo mám ako predaj tovaru?/ ale neviem ako do výdavkov. Mám MRP a tam sú možnosti nákup tovaru, materiálu a prevádzková réžia. Ď.

    Je možné to považovať za oboje , prevzatie filmu ako služba a vydanie fotografií ako tovar ...... no , je to diskutabilné . Ty vstupuješ do vzťahu ako sprostredkovateľ ,medzi zberňou a konečným spotrebiteľom , čiže by som uvažovala ako o službe .

    Príjem by som účtovala ako príjem za výrobky a služby ....výdaj platbu fotozberni zníženú o Tvoj rabat ako výdavky -iné s členením fotozberňa .....

    Tovar by to bol , keby si nakúpila tovar a v nezmenenom stave ho predala.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    omka
    Ja, som to účtovala, ako predaj tovaru a aj nákup tovaru, ale nevim či to bolo správne.
    Prosím Ťa nevyplaš sa z mojej odpovede , lebo výklad si vytvorí každý po svojom , v konečnom dôsledku sa nič nedeje ani pri tovare......ako si účtovala Ty . Na DZ to nemení nič.

    omka je offline (nepripojený) omka

    omka
    Zita5
    Prosím Ťa nevyplaš sa z mojej odpovede , lebo výklad si vytvorí každý po svojom , v konečnom dôsledku sa nič nedeje ani pri tovare......ako si účtovala Ty . Na DZ to nemení nič.
    No co uz, keby som vtedy vedela o porade, urcite by som sa to opytala. Nastastie uz fotozbernu nemáme.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.