Zavrieť

Porady

Oprava tovaru

Caute poradcovia!

Mam otazku: kupili sme tovar - ojazdený automobil, kedže sa zaoberáme kúpou a predajom automobilov. Automobil sme dali opraviť. Pride nám faktúra. Ako ju zaúčtovať? Môžem si to dať do nákladov? Môžem vôbec opravovať tovar?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Môžeš si to dať do nákladov. Ja osobne účtujem opravu mot. vozidla, ako tovaru do kolónky nákup tovaru. Patrí to v podstate k obstarávacej cene toho tovaru.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    mysimis
    Môžeš si to dať do nákladov. Ja osobne účtujem opravu mot. vozidla, ako tovaru do kolónky nákup tovaru. Patrí to v podstate k obstarávacej cene toho tovaru.
    Aj ja by som uvažovala týmto smerom tiež , a v prípade uhradenia tejto fa by som zvýšila aj skladovú cenu tovaru v skladovej evidencii s poznačením DF za nákup auta a DF za opravu auta .Hoci oprava nie je hmatateľná .
    Naposledy upravil Zita5 : 06.04.06 at 10:38

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Ja to tiež účtujem priamo na skladovú cenu, síce nie do nákladov, lebo účtujem všetko cez účet 132 priamo na sklad.karty, ale do nákladov sa to dostane pri vystavenej fa cez účet 504. Napr. dovezie sa ojazdené MV z EÚ, jeho cena je napr. 200 tis. Sk, oprava vozidla, poplatky, dovozné náklady a iné sú takmer cez 250 tis. Sk, a vozidlo sa odpredá za 600 tis. Sk, v prípade účtovania na sklad nie hneď náklady, ale účet 132.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.