Zavrieť

Porady

Vyňaté príjmy

Dobrý deň, prosím Vás mohli by ste mi poradiť. Brat ma živnosť taliansku, celý rok, je občan slovenskej republiky.Ma dve deti a chce si uplatniť bonus na deti, Má odklad do 9. mesiaca. Nie som si ista, do daňového priznania píše iba sumy príjem, výdavky a základ dane.Vyňaté príjmy?Vypisuje daňové priznanie typ B?a ešte k tomu mal obnovenu živnosť slovensku 4 mesiace ale nema žiadný príjem zo slovenskej živnosti.Mohli by ste mi poradiť_ Prosím.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    Pre Taliansko platí zmluva o zamedzení dvojitého zdanenia zverejnená pod číslom 17/1985 Zbierky. - v absolútnej krátkosti - všetky príjmy aj podľa § 5 aj podľa § 6 sa môžu vyňať čiže aj tie jeho z podnikania môžeš vyňať a tiež uplatniť daňový bonus na deti. Keďže mal len príjem z Talianska mali by ste zistiť či mu nepatrí daňový bonus na deti aj v Taliansku- väčšinou je to riešené tak, že ak 90 % príjmov pochádza z krajiny v ktorej pracuje ak sa jedná o nerezidenta má tiež nárok na daňový bonus v štáte v ktorom pracuje. Na SVk je však tento príjem ostatným zdaniteľným príjmom podľa § 8 z čoho sa platí daň aj zdravotná poisťovňa.

    Chelsea34198 je offline (nepripojený) Chelsea34198

    Chelsea34198
    Musí v prvom rade preukázať, že je rezidentom SR podľa zmluvy o zamedzení dvojitého zdaňovania s Talianskom. Treba pozrieť tuto zmluvu. AK splní (dokáže ) že je rezidentom SR podáva daňové na slovensku a potom ak splní ostané podmienky na DB podľa§33 môže si uplatniť DB. Nie je tam obmedzenie ,na príjem zo SR.
    Poznámka: ak sa nemýlim treba brať zo zmluvy podmienky pre zahraničné podniky, keďže zmluvy nepoznajú pojem živnostník. A vätšinou sú zmluvy dohodnuté nie na vyňatie ale na zápočet. (možnosť výber zápočet/vyňatie má podľa nášho zákona len zamestnanec -príjmy podľa §5 . Ostatné musia ísť striktne podľa zmluvy)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.