Zavrieť

Porady

Ako mám vytvoriť vypovednú zmluvu z prenájmu pôdy?

Pôda je vo vlastníctve urbárskej spoločnosti a je prenajatá družstvu obaja májú právnu subjektyvitu.
Emka Roman Ak si za urbár, nerob výpovednú zmluvu, ale daj výpoveď podľa nájomnej zmluvy.
Jaroslav Pristas Ako podľa nájomnej zmluvy? a ešte som zabudol že sa zmenIl vlastník urbárskej spoločnosti - iný štatutár. Vopred dakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    P
    Zmluva o nájme poľnohospodárskej pôdy by mala byť uzavretá v zmysle zákona č. 504/2003 Z.z. Nájomnú zmluvu uzatvorenú na dobu neurčitú možno podľa § 6 tohto zákona vypovedať k 1. novembru. Výpovedná lehota je jeden rok, ak sa nedohodne inak.
    Prikladám ti zákon:

    urbariatps je offline (nepripojený) urbariatps

    urbariatps
    v zmluve o prenájme poľnohospodárskej pôdy je určite uvedená doba nájmu , podpísaním tejto zmluvy ste súhlasili s dobou nájmu a zmluvu skôr vypovedať nemôžete
    Jaroslav Pristas Avšak doba prenájmu s družstvom, teraz už s. r. o. je uzavretá na dobu neurčitú. nájom nebol zaplatený už 2 roky. V Občianskom Zákonníku som si našiel že podľa paragrafu 679 (3) že možem odstúpiť ale celkom tomu nerozumiem. Vopred dakujem za radu.

    Ako mám vytvoriť vypovednú zmluvu z prenájmu pôdy?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.