Zavrieť

Porady

Zrážková daň

Prosím poraďákov o radu.
Mám zamestnanca, s ktorým bol ukončený pracovný pomer 28.2.2006, v marcovej výplate bude mať vyplatené prémie za február 2006. Ako mu zdaniť prémie zrážkovou alebo preddavkovou daňou??? ( prémie sú nižšie ako 5 000.-SK)
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Arava
Prosím poraďákov o radu.
Mám zamestnanca, s ktorým bol ukončený pracovný pomer 28.2.2006, v marcovej výplate bude mať vyplatené prémie za február 2006. Ako mu zdaniť prémie zrážkovou alebo preddavkovou daňou??? ( prémie sú nižšie ako 5 000.-SK)
Tak ako si zdaňovala doteraz, ak mal podpísané vyhlásenie, uplatňoval si DB, tak preddavkovou daňou,ak nemal , tak ZD.
0 0
sonka1 sonka1

sonka1 je offline (nepripojený) sonka1

Pokiaľ si neuplatňuje daňový bonus a nedzaniteľnú časť zo základu dane, tak zrážkou. Pokial si uplatnuje aspon jedno z toho, tak preddavkovo
0 0
Arava Arava

Arava je offline (nepripojený) Arava

sonka1
Pokiaľ si neuplatňuje daňový bonus a nedzaniteľnú časť zo základu dane, tak zrážkou. Pokial si uplatnuje aspon jedno z toho, tak preddavkovo
U nás ukončil pracovný pomer 28.2.2006 DB a nezdaniteľnú položku si uplatňuje už u nového zamestnávateľa
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Arava
U nás ukončil pracovný pomer 28.2.2006 DB a nezdaniteľnú položku si uplatňuje už u nového zamestnávateľa
V marci si neuplatňuje DB ani NČ, tak zrážková daň.
0 0
Arava Arava

Arava je offline (nepripojený) Arava

Zita4
V marci si neuplatňuje DB ani NČ, tak zrážková daň.
Ďakujem za odpoveď. Mám však ešte jeden problém, zamestnávame poberateľa výsluhového dôchodku (poberateľ dôchodku od 1.12.2005)
od 1.1.2006 nemá nárok na odpočitateľnú položku, má však 2 nezaopatrené deti to znamená, že poberá D.B. Ak je jeho príjem nižší ako 5000.-SK zdaňuje sa preddavkovou, alebo zrážkovou daňou???
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Arava
Ďakujem za odpoveď. Mám však ešte jeden problém, zamestnávame poberateľa výsluhového dôchodku (poberateľ dôchodku od 1.12.2005)
od 1.1.2006 nemá nárok na odpočitateľnú položku, má však 2 nezaopatrené deti to znamená, že poberá D.B. Ak je jeho príjem nižší ako 5000.-SK zdaňuje sa preddavkovou, alebo zrážkovou daňou???
Pre zrážkovú daň musia byť splnené tieto podmienky:
1. zamestnanec si neuplatňuje nezdaniteľnú položku
2. zamestnanec si tiež neuplatňuje daňový bonus na dieťa.
0 0
Ludula Ludula

Ludula je offline (nepripojený) Ludula

žena
Súhlasim je to tak.
0 0
Arava Arava

Arava je offline (nepripojený) Arava

Ludula
Súhlasim je to tak.
Všetkým ďakujem a prajem pekný deň!
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

dobry den,

idem 1. krat vyplnit Oznamenie platitela dane o zrazeni a odvedenidane vyberanej zrázkou a chcem sa opytat v kolonke Druh zdanitelneho prijmu-samma co napisat? (je to za dohodarov, ktory poberaju 500,-/mesacne)

a v kolonke suma zrazenej dane ma byt celkova suma za vsetkych dohodarov??

dakujem
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

sara-ke
dobry den,
idem 1. krat vyplnit Oznamenie platitela dane o zrazeni a odvedenidane vyberanej zrázkou a chcem sa opytat v kolonke Druh zdanitelneho prijmu-samma co napisat? (je to za dohodarov, ktory poberaju 500,-/mesacne)
a v kolonke suma zrazenej dane ma byt celkova suma za vsetkych dohodarov??
dakujem
Ja tam dávam to, čo je v poznámke (príslušný odkaz na paragraf). Suma zrazenej dane je celková suma za všetkých spolu.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

sara-ke
dobry den,

idem 1. krat vyplnit Oznamenie platitela dane o zrazeni a odvedenidane vyberanej zrázkou a chcem sa opytat v kolonke Druh zdanitelneho prijmu-samma co napisat? (je to za dohodarov, ktory poberaju 500,-/mesacne)

a v kolonke suma zrazenej dane ma byt celkova suma za vsetkych dohodarov??

dakujem
Druh: §43 odst.3písm.j.Celková suma spolu.
0 0
zubadielko zubadielko

zubadielko je offline (nepripojený) zubadielko

ahojte, chcela by som sa opýtať kedy sa oznámenie o zrážkovej dani odosiela na daň. úrad? Odosiela sa oznámenie o dani zrazenej v apríli / z marcových dohôd/ v apríli, alebo až v máji? Dakujem
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

Tweety
Druh: §43 odst.3písm.j.Celková suma spolu.

dakujeeeeem, aj mna by zaujimalo to co zubadielko, ale asi v aprili za marec nie?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

sara-ke
dakujeeeeem, aj mna by zaujimalo to co zubadielko, ale asi v aprili za marec nie?
Do 15. dňa v nasledujúcom mesiaci. Za marec do 15.4.06.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Stačí si zadať do vyhľadávania slovo zrážková daň. Bolo to tu spomínané už viackrát :-)
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

zase mam pochybnosti v tom Oznameni je kolonka kalend. mesiac v kt. bola zrazena dan: takze tam napisem april??? bola zrazena za marec, ale ta mzda je zaplatena az v aprili tak ako je to?

0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

sara-ke
zase mam pochybnosti v tom Oznameni je kolonka kalend. mesiac v kt. bola zrazena dan: takze tam napisem april??? bola zrazena za marec, ale ta mzda je zaplatena az v aprili tak ako je to?

Apríl . Bola zrazená v apríli.
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Tweety
Apríl . Bola zrazená v apríli.
Na daňovom úrade nám bolo povedané, že mesiac, za ktorý vyplácame mzdu - marec. Tak teraz ako .
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Zita4
Na daňovom úrade nám bolo povedané, že mesiac, za ktorý vyplácame mzdu - marec. Tak teraz ako .
V tom tlačive je ako odkaz na kalend.mes.zraz.dani mesiac,v ktorom bol príjem vyplatený alebo poukázaný v prospech daňovníka. Tak ak je výplata za 3v 4, tak má tam byť 4.
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Tweety
Vtom tlačive je ako odkaz na kalend.mes.zraz.dani mesiac,v ktorom bol príjem vyplatený alebo poukázaný v prospech daňovníka. Tak ak je výplata za 3v 4, tak má tam byť 4.
Ja s tým súhlasím, ale pokyn bol taký, ako píšem. Tak poslúcham...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať