Zavrieť

Porady

potrebujem poradit-zavisli rodicia

moji rodicia su zavisli od liekov na spanie v kombinacii s alkoholom a nechcu sa dat liecit,dospelo to uz do takeho stadia,ze po tyzdni bez jedla iba s hypnogenom,pivom a palenkou som mame musela volat RZP koli krvacaniu do mozgu-po pade na zem a ocovi tiez-podozrenie na infarkt.Teraz su obaja jhospitalizovani,lenze v nemocnici povedali, ze oni nespolupracuju s psychiatrom.Bola som sa aj poradit osobne s psychiatrom,no a odpoved ma vobec neprekvapila-vraj, ked ich prepustia z nemocnice,musia sami chcet dat sa liecit.Som v koncoch-pod vplyvom maju samovrazedne sklony a ja im nedokazem pomoct
4 komentárov     zbaliť
dariusko Koľko máš rokov
(a čo sa chceš opýtať)
teodora12111 aby som to uviedla na pravu mieru,rodicia su uz v dochodku a aj ja som uz dospela,potrebujem poradit,co mam robit,ked uz ani nemocnica mi nechce podat pomocnu ruku,su to dva ludske zivoty,o ktore sa obavam
arizona Nemas v rodine nejakeho dospeleho cloveka, co by ti pomohol? Kde mas ostatnu rodinu? Nikto nic nevidi? Ani ucitelia?
teodora12111 prepac,mozno z mojho prispevku nevyznelo,kolko mam rokov,som dospela a aj rodicia,o ktorych ide,su uz v dochodku
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

    Andy Kralik
    Pravda je ze aby sa clovek zbavil zavislosti, musi chciet... Ty s tym nic neurobis, nedavaj si to za vinu, neobvinuj sa, nemozes za to.

    Odporucam kontaktovat: http://www.alkoholici-anonymni.sk/ Resp. najst si v mieste bydliska psychologicku poradnu. Skusenosti inych mozu pomoct. A casto je dolezitejsie pomoct aj rodine alkoholikov..

    tom_i je offline (nepripojený) tom_i

    tom_i
    skús sa skontaktovať a poradiť s týmto pánom http://www.drogy-sos.sk/kontakty/
    pretože za chvíľu sa ľahko môže stať , že budeš potrebovať pomoc aj ty, neviem koľko máš rokov, ale sama to trápenie a starosti ťažko unesieš, budeš to mať ťažké takže ti prajem veľa síl a už teraz si môžeš byť istá, že robíš pre rodičov toho viac ako oni sami chcú

    branislavp je offline (nepripojený) branislavp

    branislavp
    Je to zložité. Ak máš v rodine niekoho schopného, že Ti dokáže pomôcť v tejto veci, tak sa obráť na neho.

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    So závislosťou - a tu ide o závislosť dvoch ľudí - má veľa roboty aj skúsený psychiater. Vlastnými silami to nezvládneš. Skús nájsť na internete kluby abstinujúcich, kontaktuj ich a tých, ktorí vedú tieto spoločenstvá.

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Ak sa rodicia nechcu liecit a nie su zbaveni svojpravnosti, nemas ziadnu moznost im nasadit liecbu. Ak vsak maju preukazatelne samovrazedne sklony, stalo by za uvahu sa spojit s ocetrujucim psychiatrom a zvazit podanie na sud o zbavenie svojpravnosti, kde potom uz mas ine moznosti riesenia situacie. A zaujimalo by ma, ak lekar vie, v akom stave su rodicia, na zaklade akej dg im predpisuje citovane lieky.Tie predsa nie su volnopredajne.

    Viera R. je offline (nepripojený) Viera R.

    Viera R.
    Skús pozrieť na Al-anon, to by mali byť svojpomocné skupiny pre príbuzných alkoholikov, ktorí sa stretávajú. (príbuzní)
    http://www.alanonslovensko.sk/index.html
    Naposledy upravil Viera R. : 13.05.14 at 11:56

    potrebujem poradit-zavisli rodicia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.