Zavrieť

Porady

Cierno ci bielo ?

DObry den,

v skratke:

cakame babo a chcem postavit dom rychlo, samozrejme kvalitne atd, je to normalny, pomerne priemerny 150m2 2 podlazny dom v intravilane a zastavenej ulici obce.
problem:
stavebne a byrokraticke ***** by ma mozno zrzali az na tolko, ze by som mohol stavat az na jar 2015, co je nemyslitelne, kedze cheme byvat ihned.
susedia su OK (su len dvaja).

moja otazka znie:

oplati sa mi stavat nacierno a potom dodatocne to zlegalizovat?

neprosim vas o rady ako konat nezakonne, ale iste chapete, ze nebudem ROK cakat lebo byrokracia. kto mi ten ROK zivota preplati?

nejdem stavat mrakodrap, ani spalovnu, len obycajy dom, co by tam s 99 az 100 % pravdepodobnostou (uplne bezny a normalny exterier) povolili, tak nechapem preco by som sa mal kaslat s papierovackami tak dlho....

dakujem
Usporiadat
Téma je uzavretá.
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

ked mas prachy na rychlu a kvalitnu vystavbu, iste najdes cloveka ktory ma podchytenych uradnikov a za istu cenu mozes mat stavebne povolenie teoreticky za mesiac pokial susedia nebudu robit problemy. Ide len o to aby to uradnici nenatahovali.
Naposledy upravil alltracboy : 13.05.14 at 10:00
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
petermikuláš petermikuláš

petermikuláš je offline (nepripojený) petermikuláš

Na rôznych fórach v kuse ľudia lamentujú a nadávajú ako sa na Slovensku zle žije, aká je tu skorumpovanosť, ako nikto nedodržuje zákony at´d atď,,
a úplne kľudne sa tu na verejnom fóre prezentujete s Vašimi myšlienkami ako porušiť zákony. Ak idete stavať dom tak predpokladám, že ste mladý človek nie starec, a verejne a s kľudným svedomím a bez akejkoľvek hanby sa pridávate k tým čo porušujú /resp. hodlajú porušiť/ zákon? Veď ten dom chcete stavať v krajine kde budete žiť, a o chvíľu Vám bude vadiť niekto kto porušuje zákon a budete sa dovolávať spravodlivosti.
Nie je to totálna dvojkoľajnosť v myslení?
2 0
denis_m6 denis_m6

denis_m6 je offline (nepripojený) denis_m6

myslim ze obe strany su trosku na hrane. chapem pohlad, ze kym sa bude davat, tak sa nic nezmeni, a kym budeme porusovat zakony a dufat ze sa nic nestane, tak je to uplne zle. Ale na druhej strane je mi niekedy uplne na nic z ludi ktori "pracuju" na niektorych uradoch, niektori ako keby mali v pracovnej naplni vymyslat preco to nejde, ako to natiahnut, preco nemozu pomoct atd atd atd.... popripade si daju skolenie bezpecnosti prace na 3 dni, cirou nahodou jedine tri dni pracovne dni pred sviatkami. Cize tak. A potom sa pytam, ako ma normalny mlady clovek, ktory nechce nic specialne, nic extra, len to co potrebuje, na co ma plne pravo a za co v podstate plati uradnikov, co ma taky clovek robit? Cakat xy mesiacov, kym niekto da razitko na papier, alebo pohybovat sa v sedej zone, dufat ze ho nikto nebonzne, kym to prebehne, alebo nebodaj hladat cloveka, ktory ma podchytenych uradnikov?

Nie aby bol stat a jeho uradnici spokojny, ze niekto stavia za vlastne, nechce od nich nic, len povolenie. Skuste sa spytat v ktoromkolvek meste na slovensku na najomny byt....

asi tolko k teme ako najst cestu na postavenie domu rychlo.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
susedia su OK (su len dvaja).

Táto informácia je podľa mňa najdôležitejšia ...tie ostatné čert ber , nakoľko sa v tejto republike iné a inak porušujú zákony ...
Takže susedia sú OK ???
Ale dokedy bude tento stav trvať ?
Projektovú dokumentáciu určite máš ... no pre niekoho je to len plno všeliakých čiar na kope papierov .
Reál je dôležitý , ten je v konečnom dôsledku rozhodujúci .
Nie jeden susedský , ba dokonca rodinný OK stav sa následne musel riešiť na súdoch .

Takže
chcem postavit dom rychlo
Daj Pane Bože , ale hneď ???
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

ja mam pocit, ze vacsina uradnikov je iba na to aby cloveka nasrali do nepricetna.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Výňatok z Etikety porady:


Nezadávam otázky, ktoré by sa dali kvalifikovať ako porušenie zákona.

Tému uzatváram. Marleau, tebe som vytvoril novú tému.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať