Zavrieť

Porady

Miesto výkonu práce

Ahojte chcem sa spýtať, aké mám dať miesto výkonu práce na PZ, ktorú uzatvára živnostník-murár (ako zamestnávateľ) a murár (zamestnanec) ak stále robia na inom mieste-stavbách. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    va1ke je offline (nepripojený) va1ke

    va1ke
    Takže do zmluvy napíšem sídlo zamestnávateľa a môžem tam aj pridať. Niečo tom, že zamestnane bude vysielaný na služobné cesty?

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Myslím, že vzhľadom na to, že ide o "funkciu" murár, je každému jasné, že nebude pracovať na jednom mieste. Chceš to tam napísať, aby sa zamestnanec nepriečil, keď bude vyslaný pracovať na nejaké vzdialené miesto?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    va1ke
    Takže do zmluvy napíšem sídlo zamestnávateľa a môžem tam aj pridať. Niečo tom, že zamestnane bude vysielaný na služobné cesty?

    va1ke ja myslím , že ak to tam uvedieš , nič sa nebude diať , práveže naopak , budeš istená v prípade nejakého problému napr. úrazu.

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    Keď môžem poradiť z pozície zamestnanca: Onoho času som pracovala v nemenovanej firme a v zmluve som mala určené miesto výkonu práce v tvare ulica, mesto. Keď nastal problém s preradením na inú ulicu pre mňa nevýhodnú z dôvodu starostlivosti o dieťa zamestnávateľ nemohol v zmysle ZP mnou pohnúť. Od toho času dávali do zmluvy len mesto. Nakoľko ide o profesiu, ktorá sa ako predpokladám neviaže len na jedno mesto je pravdepodobne možné uviesť ako miesto výkonu SR.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    § 43 ods.1 písm. b / Zákonníka práce - podstatná náležitosť pracovnej zmluvy je " miesto výkonu práce ( obec alebo organizačná časť alebo inak určené miesto)".
    Z pozície zamestnávateľa by som si z toho vybrala, čo je pre mňa najvýhodnejšie. Myslím, že to najvýhodnejšie je výrazne individuálne. Súhlasím so Zitkou, že keď do zmluvy napíšeš niečo navyše ( a zamestnanec s tým bude súhlasiť ) , nič tým nepokazíš. Samozrejme v medziach ZP.

    Miesto výkonu práce

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.