Zavrieť

Porady

Aké sú povinnosti zamestnávateľa, keď poberá príspevok z Úradu práce za zamestnanie osoby do 29 rokov?

Dobrý deň Poraďáci! Chcem Vás poprosiť o radu. Moja manželka je zamestnaná v penzióne ako recepčná. Zamestnávateľ (s.r.o. - právnická osoba) poberá na ňu príspevok z Úradu práce, ktorý si vybavil za zamestnanie človeka do 29 rokov. Moja manželka tam má pracovnú dobu podľa potreby - robí aj v sobotu, aj v nedeľu a taktiež sviatky. Hodiny (podľa výšky hodín v mesiaci) si odrobí, ak jej chýbajú, napíšu jej dovolenku aby jej to sedelo... Chcem sa opýtať, či je normálne, keď manželka dostane v čistom 325.- EUR + 19.- EUR jej stiahol zamestnávateľ za stravné lístky. Stravné lístky, odvody do zdravotnej a sociálnej poisťovne hradí zamestnávateľ "zo svojho zisku"?, alebo je to obsiahnuté v tom príspevku z Úradu práce? Je normálne, že v sobotu, nedeľu a sviatok nemá nič navyše, teda zamestnávateľ to berie ako "bežný deň"? Prosím, poraďte nám! Ďakujeme!
9 komentárov     zbaliť
Chobot Ešte koľko tém chceš zaloižiť na túto otázku???
AK_01 chcel som, aby to videlo viac ľudí...
Chobot To sa na porade nerobí, prečítaj si etiketu a návod. Ostatné témy som ti vymazal.
veronikasad Akú mzdu má dohodnutú v pracovnej zmluve ? Ak robí v sobotu-nedeľu, čerpá si iný deň náhradné voľno ? Doplň aj týždenný fond prac.času, uvedený v prac.zmluve.
AK_01 Dobrý večer, ustanovený týždenný pracovný čas je 40 hodín týždenne
veronikasad A skutočne odpracuje kolko hodín ?
AK_01 Dobrý večer, v zmluve má 40 hod. týždenne
AK_01 pracovnú dobu má podľa potreby - ako sú hostia, jeden deň napr. 4 hod., druhý 10 hod., za týždeň to nikdy nevyjde 40 hod., niekedy viac, niekedy menej, dôležité je to na konci mesiaca - celkový súhrn aby sadol, ak jej chýba, napíšu jej D
AK_01 viete nám poradiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    AK_01 Dobrý večer! A kde je aká otázka?
    Chobot A ešte si aj drzý.
    AK_01 prečo? nemám dôvod...
      zbaliť

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak má základný fond prac.času rozvrhnutý aj na SO-NE, neide o prácu nadčas, nemá nárok na príplatok.
    Čo sa týka stravného, povinným príspevkom zamestnávatela je 55 % z 3,00€, zbytok hradí zamestnanec, zrážka zo mzdy je v poriadku.
    Doplň výšku hrubej mzdy, pri plnom úväzku nemôže byť nižšia ako minimálna, t.č. 352€ mesačne.

    Čistú mzdu si môže vypočítať tu :

    http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&...,d.bGE&cad=rja
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    AK_01 hrubá mzda je 420.- EUR. A je v poriadku keď pracuje cez sviatok že ani za ten nemá žiadny príplatok?
    veronikasad Ak má mesačnú mzdu (sviatok je súčasťou mesačnej mzdy) a nadrába chýbajúce hodiny, je to OK, nemá nárok na príplatok.
    AK_01 Ďakujem! Takže aby som to zhrnul: Hrubá mzda, ktorú má podľa zmluvy 420.- EUR, z toho čistá 325 + 19 za lístky = 344.- EUR v čistom, v zmluve má pracovný čas 40 hod. týždenne, takže je to akože všetko v poriadku keď. napr. Po - St nepracuje (lebo netreba) a potom tých 40 hod. čo má týždenne odrobiť odrába cez So - Ne aj cez sviatok bez nároku na nejaký príplatok..??
    AK_01 A ten príspevok čo dostáva zamestnávateľ z ÚP za to že ju zamestnal (zam. do 29 rokov), to nemá vplyv na tieto veci čo som opísal? Je to len čiastočné preplatenie výdavkov?
      zbaliť

    Aké sú povinnosti zamestnávateľa, keď poberá príspevok z Úradu práce za zamestnanie osoby do 29 rokov?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.