Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    neviem presne - že ako to myslíš? Ale je to zdaniteľný príjem (§5 zák o DzP)). A áno - všetky typy PP podľa zák práce "zdaňuje" zmestnávateľ.
    Ronipav ide o to, ze som naposledy pracovala na dohodu pred par rokmi, kedy som dostala komplet cely honorar a ja som si ho pridala k danovemu. Zaujima ma, ci je to tak aj nadalej, alebo to uz musi zdanovat zamestavatel.
    veronikasad Máš aj iný príjem zo zamestnania, kde máš podpísané vyhlásenie k zdaňovaniu príjmov ?

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Z dohod (aj o vykonani prace) sa dnes uz platia oj odvody a samozrejme aj dan.
    Mozes si (ak si neuplatnujes inde) uplatnit nezdanitelne minimum, potom z urcitej ciastky dan neplatis.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Ronipav Ja som ale samoplatca odvodov do zdravotnej aj socialnej poistovne, to by som potom platila dvakrat odvody?
    Katy a R ale nič nebudeš platiť dvakrát - odvody sa platia z každého príjmu. A ak si samoplatca - budeš o tie dni zamestnania v zdravotnej poisťovni platiť menej!
    veronikasad sk budeš mať uzatvorenú dohodu,platia sa z nej tiež odvody do zdr.poisťovnr. Za dni výkonu práce na dohodu odvody ako samoplatitel neplatíš.
    Ronipav To sa ale budem musiet ist na ten dany mesiac odhlasit zo socialnej aj zdravotnej poistovne, nie?
    veronikasad Zo SP nemusíš (zatial do 30.6.2014 - od 1.7. sa pripravuje novela zákona), dobrovolné poistenie ti môže bežať aj v súbehu s poistením na dohodu.
    Do ZP ťa prihlási a odhlási zamestnávatel. Treba isť po skončení každého mesiaca na pobočku (ak nechceš platiť celú sumu a čakať na vrátenie preplatkov), a uhradiť len pomernú časť za obdobie keď si nepracoval.
    Katy a R presnú sumu si vie aj sám pozrieť na svojom účte v ZP (nemusí nikde chodiť)
      zbaliť

    Dohoda o vykonani prace a zdanenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.