Zavrieť

Porady

Zdedím tie dlhy? Musim dalej platit?

dobrý deň, chcela by som sa opytať ak vyska dlhov pri zdedeni prevyšuje výšku dedičstva napriklad okolo 350€ v zdedenom majetku a dlhy okolo -15.000€ v roznych bankových aj nebankových organizáciach. Aký je postup? Zdedím tie dlhy? Musim dalej platit?
arizona Nezakladaj duplicity, temy som ti spojila!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    odmietni dedičstvo ako celok - máš na to právo
    lucianna011 ale mi dedičstvo chceme prijať, keby sa v budúcnosti objavil nejaký majetok, teda ako to bude s dlhmi musime ich platiť?
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lucianna011 takze by nemohli siahnut na nase peniaze? kedze nadobudnute dedičstvo bude vo vyske cca350€ tak tým ich neuspokojíme,budú dalej od nas niečo chciet?
    misoft Pokiaľ to bude len tých 350€ - tak len 350€ - viacej nemôžu (lebo ostatné je vaše, nie zdedené). Má to však háčik: ak sa objaví nový majetok po zosnulom - poručiteľovi - šup - a už znova budú pýtať....
    lucianna011 myslite si že sa zase prihlasia? do konania? do kedy banky budú sledovať? moze sa stat ze aj o 3 roky by stale chceli tie peniaze?
    misoft Sledujú, veru sledujú.....Podľa zákona je premlčanie dlhu po 3 rokoch, ale ak už zaplatíš dlh - teda sa uznal - tak už 10 rokov.....
    http://www.najpravo.sk/judikatura/ob...vo/premlcanie/ -
    lucianna011 kolko je premlcacia doba? kedy dlhy zaniknú?
    buchač lucianna

    Ty sa čítaš ?
    Ty si uvedomuješ , čo vlastne obnášajú tie dlhy ?
    Ty si myslíš , že premlčacou dobou niečo získaš ?
    Ty si myslíš , že veriteľ ( dokonca banka ) niečo odpustí ?
    Ty si myslíš , že v konečnom dôsledku , že sa nič nebude diať ?
    Tak si teda radšej niečo zisti o exekúcii . Ak sa dlh dostane k exekútorovi , tak ten má tiež 10 rokov na vymáhanie ...

    Máš byt alebo nejakú inú nehnuteľnosť ?
    Budeš riskovať jej exekúciu a pôjdeš niekde pod most ?
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    dobrý deň, chcela by som sa opytať ak vyska dlhov pri zdedeni prevyšuje výšku dedičstva napriklad okolo 350€ v zdedenom majetku a dlhy okolo -15.000€ v roznych bankových aj nebankových organizáciach. Aký je postup? Zdedím tie dlhy? Musim dalej platit?

    Musíš ......
    lucianna011 (Dnes 19:24) ale mi dedičstvo chceme prijať, keby sa v budúcnosti objavil nejaký majetok, teda ako to bude s dlhmi musime ich platiť?
    No néééé ...na Porade vypíš zbierku ...
    Ja Ti prvý prispejem ...nech to para tlačí , dám 1 ( jedno ) € .

    lucianna011 je offline (nepripojený) lucianna011

    lucianna011
    som dedič po otcovi, zostala mama, a otec mal nejake dlhy v bankach.
    Je mama automaticky povinná platit dlhy aj ked od nich nevedela?kezde dlhy vznikli počas manželastva? alebo mama ma tiez len rovnake povinnosti zaplatit do výšky nadobudnutého dedičstva??

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    To, ze o nich nevedela nic nemeni na sitacii. Dedia sa nielen "plusy", ale aj minusy, tj. dlhy...
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lucianna011 myslela som skor situaciu ked si otec zobral nejaku pozicku v banke, mama o tom nevedela, otec zomrie, berie ju banka ako dalsieho platiča? ako polovicneho vlasnika?
    Mária27 Ak si pôžičku zobral iba otec, mama nie je dlžník. Jeho smrťou zaniklo BSM, teda už ani z toho nemôžu uspokojiť jeho dlh, len z dedičstva po ňom.
    A s mamou nemali spoločný byt alebo dom?
    misoft No neviem - ale pokiaľ boli manželia a on si zobral pôžičky - sú to "spoločné" peniaze - patria do BSM. Takže zdedí nielen majetok, ale i dlhy z banky. A je jedno, či o tom vedela, alebo nevedela.....
    V tom prípade odmietnutie dedičstva by bolo najlepšie, ale to by sa prenieslo na ďalších v poradí.....
    lucianna011 dom nevlastni, ten je bratov a plat mizerný,minimalna mzda,tak z coho by jej to brali? tych dlhov je vela..
      zbaliť

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    banky aj nebankovky siahnu po zabezpeceni uveru - napr. nehnutelnosti, poistky - a uplatnia si svoje pravo
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lucianna011 tam kde je mamine meno spomenute, na úvere, to si platí, ale objvili sa nejake ine o ktorých nevedela, po dedičskom konaní budu mamu otravovat /co nadobudnu v manzelsve je na polovicu/ nech si to zaplatí??? aj ked nema z čoho?
    arizona ved otec v case, ked si bral pozicky bol zenaty, takze jeho majetok spadal do BSM.Zial, aj mamu budu ako dedica nahanat, aby dlhy splatila. To, ze nama z coho, ich nezaujima, oni si vzdy nieco najdu /ma byt, ma plat.../
    lucianna011 z platu/nízkého/ plati jednu pozicku co figuruje na nej jej meno, dom vlastni brat, fakt uz nemaju co od nej chciet
    lucianna011 dom nevlastni, ten je bratov a plat mizerný,minimalna mzda,tak z coho by jej to brali? tych dlhov je vela...
      zbaliť

    Zdedím tie dlhy? Musim dalej platit?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.