Zavrieť

Porady

Zamestnavatel odmieta vyplatit vstupnu lekarsku prehliadku

V Marci som nastupil pracovat na plny uvazok - TPP do predajne, predavame zmiesany tovar som predavac. Ide o francizovu predajnu a teda veduci pracovnik je zaroven francizant a zivnostnik. Na zmluve je uvedeny francizant a miesto prace nazov obchodu ulica a mesto. Ze budem pracovat pod francizantom som sa dozvedel az pri podpise zmluvy. Moj zamestnavatel ma vyzval ist k svojmu vseobecnemu lekarovi pre vstupnu prehliadku, ktoru si mam zaplatit sam. Dodatocne mi ju preplati na zaklade pokladnicneho bloku. Vstupna prehliadka ma nestala malo, takmer 20eur uprimne uz si nespominam aka presna suma to bola. Zamestnavatel sa vyhovara uz druhy mesiac, novinkou ze april bol vynimocne slaby mesiac pre predajnu a ak sa to nezlepsi vsetci dostaneme vypovede a vezme novych ludi. Ostava uz len mesiac. Ja by som rad tie peniaze videl, od zabudnutia cez prazdnu penazenku az po odsunutie na neurcito ma pekne zaraza a jedna nefer. Ja by som teda poprosil radu ako sa da dalej postupovat vo veci nevyplatenia vstupnej lekarskej prehladky. Moja mesacna mzda je 350eur netto a pre mna aj 20eur je peniaz. Ak mi da priklad o 3 tyzdne kopacky peniaze uz neuvidim nikdy. Koho kontaktovat, inspektorat prace? Podat podnet anonymne neanonymne? Co v tej veci sa da urobit? Ako vie prislusny urad vo veci konat? Zamestnavatel slubil vyplatenie penazi v hotovosti nie bankovym prevodom. Existuju na to nejake paky?

Je tu prosim niekto kto vie ake sankcie moze mat z toho zamestnavatel? Su vobec nejake sankcie mozne? Do akeho casu ma povinnost zamestnavatel vyplatit vstupnu lekarsku prehliadku?
Naposledy upravil problemovnik : 17.05.14 at 05:44 Dôvod: uprava4
11 komentárov     zbaliť
jslancik si si istý, že zamestnávateľ má vôbec povinnosť preplatiť vstupnú prehliadku?

Nie je mi jasné - doklad si dal zamestnávateľovi?
kopretinka ak zamestnávateľ požaduje vstupnú prehliadku,tak ju má aj zaplatiť,nie?
jslancik podľa mojich (možno nesprávnych) informácii vstupná prehliadka vyplýva zo zákona. Preplatenie zamestnávateľom je iba "dobrý zvyk". Možno sa mýlim, preto sa pýtam.
kopretinka zamestnávateľ od nás vyžaduje aj prevenciu,vždy nám ju zaplatí....
jslancik len zdá sa, že nie všetci máme také šťastie.
problemovnik ano doklad som dal zamestnavatelovi a on prislubil ze preplati co vsak uz 2 mesiace neurobil
problemovnik inspektorat prace mi s tymto pomoze?
jslancik zatiaľ čakáme na vyjadrenie kompetentných, či má zamestnávateľ povinnosť to preplatiť. Vydrž, kým sa zobudia. Nie všetci poraďáci sedia v sobotu doobeda na compe. Nič ti neutečie cez víkend.
problemovnik ok dufam ze sa niekto zlutuje nadomnou a poradi mi ako vo veci konat, lebo nikde som na internete nenasiel casovy dead line pre vyplatenie vstupnej prehliadky a postih pre nevyplatenie.
problemovnik nikto mi neodpovedal pomozete niekto?
kopretinka a čo nevidíš odpoveď od avalík už o 11.44 ????????????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    http://www.porada.sk/t200412-vstupna...ml#post2138297

    Daj zamestnávateľovi písomnú výzvu na úhradu - osobne (daj si podpísať výtlačok o prevzatí pre seba) alebo pošli doporučene.
    Naposledy upravil avalik : 17.05.14 at 09:37
    problemovnik doporucene na inspektorat prace?
    kopretinka zamestnávateľovi! čo si myslíš,že inšpektorát ti to preplatí??

    Liptáčik je offline (nepripojený) Liptáčik

    Liptáčik
    Táto skutočnosť - požiadavka na vstupnú prehliadku by mala byť uvedená aj v písomnej forme. Inak - ako by si dokázal požiadavku zamestnávateľa absolvovať túto prehliadku, ak to budeš chcieť riešiť?
    problemovnik ano bola, fyzicka zataz ryzikovy faktor 3, to urcil zamestnavatel, to vsetko potvrdene od lekara som odovzdal spat zamestnavatelovi, tieto dokumenty originaly ma on, ak by sa tym zaoberal inspektorat prace musi si to vypytat od neho, ja nechcem ze by zamestnavatel vedel o tom co ja v hlave riesim. som este mesiac v skusobnej dobe, pytat si kopiu dokumentov by bolo podozrive. prave preto by ma zaujimalo ako sa postupuje v tej veci, co za to hrozi zamestnavatelovi, pokuta? napomenutie? nic? dakujem za odpoved.
    kopretinka Liptáčik,prečítaj si príspevok od avalík a nezavádzaj problémovníka

    Zamestnavatel odmieta vyplatit vstupnu lekarsku prehliadku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.