Zavrieť

Porady

čerpanie dotácie z úradu práce

poprosila by som o radu ohľadom príspevku z úradu práce na podnikanie, živnosť začala 01.03.2014 príspevok z úradu práce vo výške 60% som dostala 19.3. je možné si dať do výdavkov čerpania aj doklady, ktoré som nakúpila ešte pred prijatím príspevku na účet? V tej dobe som už mala podpísanú zmluvu s UPSVAR a je možné minúť z vlastných zdrojov predčasne aj zostatok dotácie 40% ktorá mi bude vyplatená až na budúci rok? Ako potom ten výdaj zaúčtovať v JU.
3 komentárov     zbaliť
veronikasad Kedy si podpisovala zmluvu s UP ? Výdavky vznikli pred podpisom zmluvy, alebo po jej podpise ?
Podzimková Lenka výdavky po podpise zmluvy
veronikasad Pokial ich máš zahrnuté v podnikatelskom pláne, môžeš ich na konci roka (cez interný doklad) zúčtovať ako čerpanie dotácie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Výdavky, ktoré Vám vznikli po podpísaní zmluvy môžte zaúčtovať ako výdavok z dotácie, aj keď Vám fyzicky peniaze na účet ešte neprišli. No myslím, že zvyšnú časť dotácie, ktorá Vám príde až na druhý rok, nie je možné dať do N tohto roku, pretože čerpanie dotácie sa zaúčtuje najprv do POZD a následne do VOZD .Keďže príjem dotácie bude až na budúci rok, tak aj výdavky z dotácie budete čerpať až vtedy.

    čerpanie dotácie z úradu práce

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.