Zavrieť

Porady

Keď je SZČO pritom pracuje na dohodu a dostal PN kam nahlásiť?

Dobrý deň, prosím Vás SZČO od 2.5.2014 povinné poistenie až budúci rok, nahlásený na ZP + pracuje na dohodu na 6 hod. týždenne zostal na PN zhoršujúca sa astma, má sa nahlásiť ako SZČO aj keď ešte neplatí SP ani dobrovoľné na SP aj na ZP? Zamestnávateľ na dohodu, že nepotrebuje nič.
Ďakujem za radu..ako práce neschopný
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    SZČO si dá vystaviť len jednu PN-ku, ktorú odovzdá zamestnávatelovi u ktorého pracuje na dohodu.
    Ak nie je povinne poistený v SP, aj počas PN-ky, PN-ku ako SZČO do SP neodovzdáva. Nie som si istá či bude platitelom zdr.poistenia ako SZČO, keď mu vzniká nárok na nemocenské zo zamestnania ...
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    BUTTON. ďakujem, ale zamestnávateľ u ktorého je na tu dohodu nechce nič, takže čo s tými vystavenými papiermi? Nič?
    veronikasad ČP "nechce nič". Má uzatvorenú dohodu s pravidelným príjmom ? Ak ano, má nárok na nemocenské a prvých 10 dní aj na náhradu príjmu, ktorú hradí zamestnávatel.
    veronikasad Začiatok PN-ky treba odovzdať zamestnávatelovi. Predpokladám, že je vystavená správne a nie je tam uvedené SZČO, ale názov zamestnávatela, u ktorého pracuje na dohodu. Ak to tak nie je, treba odniesť lekárovi, ktorý PN vystavil, aby urobil opravu.
    BUTTON. Uzavreta dohoda o pracovnej cinnosti §228a Zakonnika prace, 2e / hod. 10 hod. tyzdenne na dobu urcitu do dec. 2014
    BUTTON. Uzatvorena dohoda o Prac. cinnosti podla §228a Z.p. 10hod tyz. 2e/h
    veronikasad Platí to, čo som napísala v predch.príspevkoch
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    ak aj zamestnávateľ nechce nič - len mu to ty pekne pošli (nechce sa mu platiť NM?)
    Treba to mať ale správne vyplnené - ako už Veronika napísala!
    Jedine - kebyže sa jedná o ID??? tak nemá NP.
    Ale aj tak musíš predsa ospravedlniť svoju neprítomnosť v práci ...
    doplním: - a aj na odvodoch do ZP ušetríš! (po dobu poberania dávky)
    Naposledy upravil Katy a R : 19.05.14 at 12:13
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    BUTTON. Áno bola som osobne na SP povedali tiež, že mi to musia zobrať, manžel im to doniesol osobne - nezobrala.. nechápem, asi nebudem chodiť so zápalom priedušiek do práce, no ako ma ospravedlnia napr na 2 týž. alebo aj viac..asi ma radšej potom vyhodia, myslím si..
    BUTTON. asi to bude pre nich takto menej komplikované!!!
    veronikasad Nie si poberatelom inv.dôchodku ? Máš na PN-ke adresu zamestnávatela ?
    Katy a R však sa nečuduj, že sa im nechce platiť .. a možno ani nie tak peniaze - ale "papierovačky"! - pošli poštou!
      zbaliť

    Keď je SZČO pritom pracuje na dohodu a dostal PN kam nahlásiť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.