Zavrieť

Porady

"Tyzden bez zamestnania" - treba sa zahlasit na urade prace?

Z povodneho zamestnania som podala rozviazanie pracovneho pomeru dohodou. Dohodu budu akceptovat a PP rozviazu v priebehu 6/2014. Do noveho zamestnania nastupim az od 1.7.2014. Novy PP mi nebude presne na den nadvazovat so starym , v pocte 5 pracovnych dni mi vznikne hluche obdobie. Mam sa hlasit na UP...?alebo 5 dni necham neriesenych a budu mi potom "len"chybat,dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    ak sa neprihlásiš na UPSVaR - tak ťa zdravotné poistenie bude stáť bajočko 2 eurá na deň ... (bude treba doplatiť za to hluché obdobie)
    - ak samozrejme nie je z iného dôvodu (napr ID?) platiteľom štát. potom ani to netreba

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Radšej sa prihlás na ÚP, pretože pri neprihlásení by si musela za tie hluché dni platiť ZP. ZP je zo zákona povinné.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Evidencia na UP nie je povinna.
    Treba sa len pocas "pauzy" prihlasit v ZP ako dobrovolne poistena osoba a zaplatit zdravotne poistenie - plati sa za kalendarne dni a cca. 2 EUR/den.
    Poola Dievčata dakujem vam všetkym. Otazka volnych par dni medzi zamestnaniami je vyriesena - nezatazim byrokraciou UP (a ani seba), akurat si priamo doplatim povinne ZP.
    Dakujem za dolezite pripomenutie zdravotneho poistenia a jeho samostatneho riesenia.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak sa nezaeviduješ na UP, za "hluché" obdobie, ale nie prac., ale kal. dni sa musíš v ZP prihlásiť a zaplatiť zdr.poistenie ako samoplatiteľ.

    "Tyzden bez zamestnania" - treba sa zahlasit na urade prace?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.