Zavrieť

Porady

"Páči sa mi to" - tlačidlo ktoré Vás môže dostať do basy?!!

Dobry den mám taký problém že na Facebooku sa objavil na jednej stránke status v ktorom bol dosť značne vulgárne opisovaný jeden človek. Dal som teda LIKE na ten status a o pár dni čo nevidieť ma v škole obvinili z trestného činu spolupáchateľstva preto lebo som dal like.
Vec sa má tak niekto dal na internet status a ja som ho "lajkol" a začali mi hovoriť že ked som to lajkol tak to znamená že to propagujem, podporujem a neviem čo všetko ale pritom som tam nič nenapísal ja, tak preto by som chcel vedieť či existuje nejaký zákon ktorý hovorí, že ak dám LIKE tak je to trestný čin a ako sa proti tomu brániť. Vďaka
arizona a to kto ta obvinil? Ved skola ta moze akurat tak upozornit na nevhodne spravanie a pod. Ale aj tak mi je divne,ako "skola" na to prisla, ze kde ty davas svoje lajky. To sleduju vsetkych ziakov? Alebo si santil na skolskom pocitaci?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Dobry den mám taký problém že na Facebooku sa objavil na jednej stránke status v ktorom bol dosť značne vulgárne opisovaný jeden človek. Dal som teda LIKE na ten status a o pár dni čo nevidieť ma v škole obvinili z trestného činu spolupáchateľstva preto lebo som dal like.
    Vec sa má tak niekto dal na internet status a ja som ho "lajkol" a začali mi hovoriť že ked som to lajkol tak to znamená že to propagujem, podporujem a neviem čo všetko ale pritom som tam nič nenapísal ja, tak preto by som chcel vedieť či existuje nejaký zákon ktorý hovorí, že ak dám LIKE tak je to trestný čin a ako sa proti tomu brániť. Vďaka
    Blbosť jak voda v koši!

    Ten, čo ti tvrdí v škole, že si spáchal tr. čin - nech to podloží zákonom, paragrafom - inak na teba vyvíja psychický nátlak.



    Zatiaľ NIE. A dúfam - ani potom. Lebo ako Bednarova J napísala - to by v base sedeli 4/5 národa....
    korela Už tu raz bolo, že sa ľudia hromadne odvážali bez priameho obvinenia.
    Sú ľudia, čo využívajú PC iba pre pracovnú činnosť, nie na korešpondenciu. Ale ešte i tak zostáva telefón.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Nooooo ....

    Záleží aj od okolností ...

    Lenže na jednej strane je status , no na strane druhej je aj reálny život
    Idem do konkrétnej situácie ...
    Hentá osoba udrela na svoj status svoj názor
    http://www.topky.sk/cl/100313/139852...u-nema-obdoby-

    Lenže , ako je v článku spomenuté , je aj druhá stránka mince .

    Názor je potrebné urobiť každý aj sám ...ten svoj samozrejme mám .
    misoft Z extrému do extrému. Stáva sa to populárnym.

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    Dobry den mám taký problém že na Facebooku sa objavil na jednej stránke status v ktorom bol dosť značne vulgárne opisovaný jeden človek. Dal som teda LIKE na ten status a o pár dni čo nevidieť ma v škole obvinili z trestného činu spolupáchateľstva preto lebo som dal like.
    Vec sa má tak niekto dal na internet status a ja som ho "lajkol" a začali mi hovoriť že ked som to lajkol tak to znamená že to propagujem, podporujem a neviem čo všetko ale pritom som tam nič nenapísal ja, tak preto by som chcel vedieť či existuje nejaký zákon ktorý hovorí, že ak dám LIKE tak je to trestný čin a ako sa proti tomu brániť. Vďaka

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Treba používať mozog,na to ho máš.Dávaš LIKE aj na rasistické prejavy? No vidíš,jednoduché...V USA dovezieš kamaráta pred obchod,povie ti,že ide nakúpiť,vytiahne v obchode kvér a zastrelí predavača.A sedíš doživotne alebo máš trest smrti.Si spolupáchateľ a ani si o tom nechyroval,čo kamarát chystá.
    Treba byť zodpovedný.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    arizona ...a nevozit kamaratov do obchodu, ha,ha
    Ferdosondo Ľudia vám už hrabe z tej Ameriky.
    stormcatcher - Peggynka - a to sa chváliš?
    ...zabudla si dodať........u nás v USA.......
      zbaliť

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    " na Facebooku sa objavil na jednej stránke status v ktorom bol dosť značne vulgárne opisovaný jeden človek. Dal som teda LIKE na ten status" - myslim, ze najjednoduchsie riesenie je to, ked nebudes na ziadne taketo statusy klikat na FB. Potom nebudes mat ani ziadne taketo problemy.
    misoft A vôbec najlepšie je - nebyť na FB registrovaný. Obchádzať ho na kilometre ďaleko.

    "Páči sa mi to" - tlačidlo ktoré Vás môže dostať do basy?!!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.