Zavrieť

Porady

ochrana tuji pred susedom

prosim,poradte mi ako mam ochranit tuje pred susedou,ktore su na mojom pozemku a ona mi ich striha z jej okna(jej dom je na hranici pozemku)a najnovsie chce aby som ich vyrubala dakujem
Usporiadat
Bednarova J Bednarova J

Bednarova J je offline (nepripojený) Bednarova J

doporucujem precitat si http://stavebnictvo.sk/profiles/blog...korenov-stromu
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Z predchádzajúceho od Bednarova J vyplýva toto: suseda môže tie konáre odstraňovať. Korene by mohla, ale ak by na základe odstránenia koreňov uhynula tuja - suseda by za ňu zacvakala.
Na druhej strane: suseda má dom na hranici pozemku - ten dom - novostavba, alebo starší? Tvoje tuje - ako ďaleko sú od hranice pozemku?
Mimochodom - tuja je rastlina, ktorá sa neťahá do šírky, ale skôr do výšky.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

To akoze tie tuje idu az do susedovho okna? Ake vysoke su tuje?
A to ma suseda dom na hranici pozemku a okna k vam? To ste im povolili taku blbost?
0 0
lubicagaziova lubicagaziova

lubicagaziova je offline (nepripojený) lubicagaziova

suseda si okna (3 male kupelnove)dala bez nasho vedomia este pred niekolkymi rokmi,ked sme boli na dovolenke.)Nechceli sme vyvolavat spory,tak som si povedala.ze zasadim si tam tuje,ona ma starsi dom,omietka z nasej strany -na jej dome bola skareda a tujami to vyriesim.Ona ma dom na hranici pozemku a nas dom je posunuty o par metrov dalej,my sme postavili novy dom v roku 2001.V aprili tohto roku chcela moja suseda robit novu fasadu a nas upozornila ,ze musim obstrihat tuje a umoznit vstup na nas pozemok.Urobili sme vsetko pre spokojnost oboch stran,dali sme si to pisomne a po skonceni prac som jej podpisala,ze nic neposkodili(pracovnici,ktori tam pracovali)No o mesiac,ked som sa vratila domov zo zahranicia,ja tam pracujem,manzel je invalidny dôchodca-doma,som zistila,ze z jej kupelnoveho okna(ktore by tam nemala mat,suhlas sme nedali nikdy) mi orezala a poskodila tuje tak,ze rast do vrchu už nebudu ,lebo to nesetrnym spôsobom orezala.A mam podozrenie,ze ich niečim poliala,ale neviem to dokazat.Velmi som sa natrapila so zelenou a ostatnym,kym sme to vypestovali a pred tyzdňom mi prišiel od nej list,že mame tuje odstraniť do 31.8.2014,lebo dala novu fasadu a jej tienia na dom .Vyška mojich tuji je 2,60m. a medzera je 70 cm,prechod od steny je volny,lebo jej nechcem poškodiť fasadu. Rešpektujem zakon,ale prečo ona okná mať môže a ja svoje tuje musím odstrániť?Poradte mi prosím-dakujem
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Vyrúbte tuje a postavte meter od steny drevenú okrasnú stenu s popínanvými rastlinami z vašej strany do výšky tri metre tak, aby ste zatienili jej okná.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Ked je suseda protivna a vadi jej, ze vidi z okna tuje, tak tam namiesto tuji postavte pod okna latrinu,kompostovisko,alebo stenu na basketbalovy kos...
2 0
lubicagaziova lubicagaziova

lubicagaziova je offline (nepripojený) lubicagaziova

dakujem.rano idem na životne prostredie,čo dalej,suseda má za sebou právnikov a ja nemám nikoho.... pekný večer
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

Alebo postav na svojom pozemku tesne pred jej oknom plot vyšší, ako je to okno.
0 0
heja3 heja3

heja3 je offline (nepripojený) heja3

Alebo jej odpíš na jej list, že si má do 31.08.2014 odstrániť protiprávne inštalované okná, lebo si nepraješ, aby ti cez ne ostrihávala tuje....a chcem vidieť jej právnikov, čo by s tým urobili....
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať