Zavrieť

Porady

Rezignovanie jednatela

Dobry den
Posielam tuto ziadost s vyuzitim Vasej laskavosti,pre info.o tom,jak vyriesit problem z nizsie uvedeneho dovodu:
V decembri 2013 som urobila laskavost kamaratovi a prijala poziciu jednatela MORA.ITAL.COM s.r.o. ICO: 41031610 tento zaväzok mal byt docasny,alebo sa rozvinut v skutocnu pracu.
Do sucasnej doby sa nic nestalo,ani moja vymena za ineho jednatela,ani nie som vedena,ako platca social.poistenia,nepobieram ziadny prijem-plat,stejne ako to,ze majitel pozadoval overenu plnu moc,ktoru som mu riadne vydala.
Byvam na SR a nemam absolutne ziadne info.o sucasnych aktivitach tejto spolocnosti,so sidlom v PREROVE V CR,nepoznam ekonomicku situaciu spolocnosti,nakolko chcel vsetko organizovat a riadit majitel spolocnosti ( na zaklade mojej plnej moci ) s ktorym som rozviazala pracovny a osobny kontakt a kamaratstvo.
Som velmi znepokojena a uz nechcem pokracovat v tomto stave.
Ziadam Vas preto,o info.a radu,jak sa dostat z tohoto bludiska???
Chcela by som byt okamzite odstranena v tejto spolocnosti,ako jednatelka,ale absolutne neviem,jak postupovat ???
Preto Vas ziadam tymto o radu,jak postupovat v tejto zalezitosti????
PREDOM DAKUJEM ZA VASU ODPOVED.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Ach jaj,

    urobil si z teba bieleho koníka

    neostáva ti nič iné len vzdať sa funkcie konateľa -t.j. písomne zvolať "valnú hromadu" - čiže doručiť spoločníkovi
    okamžite zrušiť plnú moc (akým spôsobom, hádam poradia právnici tu z porady)

    ak zásielku nebudeš vedieť doručiť (nepreberie si ju osobne, príp. doporučene poštou, môžeš sa obrátiť na súd

    90/2012 Sb.Zákon o obchodních společnostech a družstvech (zákon o obchodních korporacích)

    § 198

    (1) V případě smrti jednatele, odstoupení nebo odvolání z funkce anebo jiného ukončení jeho funkce, zvolí valná hromada do 1 měsíce nového jednatele.

    (2) Zanikne-li právnická osoba, která je jednatelem, s právním nástupcem, stává se jednatelem její právní nástupce, nestanoví-li společenská smlouva jinak. Zanikne-li právnická osoba, která je jednatelem, s likvidací, použije se odstavec 1 obdobně.

    (3) Nebude-li jednatel zvolen podle odstavce 1, jmenuje jednatele soud na návrh osoby, která na tom má právní zájem, a to na dobu, než bude řádně zvolen nový jednatel, jinak může soud společnost i bez návrhu zrušit a nařídit její likvidaci.

    tu je link na celý zákon http://www.zakonyprolidi.cz/cs/2012-90

    Rezignovanie jednatela

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.