Zavrieť

Porady

Môže to byť zápal šlachy?

Dobrý deň, chcem sa spýtať a poradiť. V poslednej dobe som začal behávať, tak 1x za týždeň 2,5km len tak na zlepšenie kondičky, ale vždy keď dobehám, ale už aj počas behu ma veľmi začnú bolieť lýtka a na druhý deň pri chôdzi je to veľmi bolestivé, ale neni to svalovica. Skúšal som to aj rozmasírovať, ale nepomohlo a dosť to bolí na dotyk v okolo píšaly z vnútornej strany hneď vedľa kosti od stredu až po členok ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jurivo je offline (nepripojený) Jurivo

    Jurivo
    Raz týždenne behať 2,5km, to si koleduješ o nejaké zranenie alebo presilenie. Najviac úrazov je práve medzi rekreačnými športovcami. Lepšie je športovať menej ale pravidelne a častejšie.
    K tej bolesti, môže to byť presilená šľacha alebo sval. Treba sa vždy dobre rozcvičiť a po behu ľahký strečing. Začať behať kratšie trasy a postupne zvyšovať aby sa svaly a šľachy stihli prispôsobiť. Pred behom je dobre natrieť svalstvo hrejivým gélom na tonizáciu a po behu chladivým na upokojenie a regeneráciu.
    Pavol Stančík Ďakujem za odpoveď, asi budem musieť doplniť info ... ja už cvičím asi 10 rokov vo fitku a moja váha sa pohybuje od 100 do 105kg, venujem sa silovej príprave a mám za sebou aj pár sútaží a môj tréning sa skladá aj z tažkých drepov a mrtvých ťahov ... tréningy striedam tak, že mám jeden týžden lahký a potom tažký kvôli presíleniu a beh som chcel zaradiť len tak na zlepšenie kondičky a trochu aj kvôli spalovaniu. Rozcvičujem sa vždy aj pred aj po ...

    Môže to byť zápal šlachy?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.