Zavrieť

Porady

Ako vybrat peniaze z sro?

Dobry den,
planujem si zalozit sro a rad by som sa spytal, ako mozem presunut peniaze z firemneho (podnikatelskeho) uctu na moj sukromny (v pripade, ze to chcem robit pravidelne kazdy mesiac formou "pozicky", aby som nemusel cakat do konca roka na dividendy)?
Uz som sa na to par ludi pytal a mam 2 rozne odpovede:
- hotovostny vyber z firemneho uctu a nasledne vlozenie na osobny ucet
- bezhotovostny prevod medzi uctami

Ako je to teda?
Dakujem
Mila123 jaj, už vyberáš, ešte ani sro nemáš a ešte si ani nič nezarobil........
Ing. Ľubomír Janoška Preddavok na budúci zisk? S tým by som bol veľmi opatrný.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    V prvom rade do firmy peniaze museli prísť (okrem vkladu spoločníka)

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    Hlavne musí byť na výber peňazí dôvod. to, že to potrebuješ na život myslím neobstojí.
    Dôvodom je bežne vyplatená mzdy, cesťáky, nákupy....
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lacovka mne sa jedna skor o sposob, ako to vybrat - hotovost alebo mozem aj bezhotovostne?
    Dáša_ ak je dôvod na výber, tak v pohode aj bezhotovostne. Teda opakujem, ked je dovod.
    lacovka aj ked sa jedna o pozicku na divideny? (vraj aj take sa da...); dakujem za odpoved
    Dáša_ nuž, keď príde ku kontrole, ty si ju budeš obhajovať, čo iné ti na to povedať
    jslancik chlapec má svoju predstavu a nedá si povedať. Tak mu treba. Prečo by sme mali robiť veci jednoducho, keď sa dá veľmi zložito Účtovníčka z neho bude mať radosť...
      zbaliť

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    vybral si si azda najkomplikovanejší spôsob. Máš ujasnené výhody oproti tým jednoduchším spôsobom?
    Máš dve rôzne odpovede. Prečo si myslíš, že iba jedna je správna? Môžeš hotovostne, môžeš bezhotovostne. Keď si dôvod obhájiš pred kontrolou a splníš všetko ostatné s tým súvisiace, tak žiadny problém.

    Onko je offline (nepripojený) Onko

    Onko
    No keďže na porada.sk by sa nemalo radiť, ako obchádzať zákon, tak máš takéto zákonné možnosti:
    - firemné peniaze oficiálne zostanú na firemnom účte alebo vo firemnej pokladni v hotovosti
    - za firemné peniaze si niečo kúpiš alebo ich požičiaš s úrokom, potom môžu oficiálne prejsť k inej osobe (ty si iná osoba ako firma)

    Ako vybrat peniaze z sro?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.