Zavrieť

Porady

kuap casti pozemku od otca

Je mozne kupit 1/5 pozemku od otca ak dalsie 4/5 vlastnia jeho surodenci a krsna mama? ide o pole.

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Je. Ale najskôr by on musel svojim súrodencom musel dať ponuku na odkúpenie jeho podielu - majú totiž predkupné právo. Ak by nechceli, potom môže.
    Ale rozumnejšie by bolo, keby ti svoj podiel daroval......
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    draik Predkupné právo sa nevzťahuje na prevod na blízku osobu. Prevodom, čo sa týka predkupného práva, sa rozumie nielen predaj, ale aj darovanie.
    kikaGA cize ak mi to daruje otec nemal by byt ziadny problem? je mozne parcelu rozdelit na mensie parcely?
    kikaGA Alebo ukecat aspon troch surodencov nato aby mi to predali ..a krsna nato kese nema..cize ta by odmietla to kupit....a nevies mi poradit ze ako sa riesi pripadne stavanie na ornej pode? lebo viem ze sa to da ale nikde som nenasla dajke rozumne vysvetlenia, pripadne odkazy na zakon, ako, kedy je to mozne.
    draik Môže otec podiel predať priamo Vám, predkupné právo sa v tomto prípade neuplatňuje.
    Dôležité je, či s výstavbou na danom pozemku počíta územný plán. Bližšie info dá príslušný stavebný úrad (obvykle obec).
      zbaliť

    kuap casti pozemku od otca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.